S-a terminat Gloria Buzău - FC Brașov! Meciul, decis cu un gol marcat în prelungiri

Gloria Buzău - FC Brașov FC Brasov Gloria Buzau Liga 2 Andrei Marc / Sport Pictures.
Data publicarii: Joi 23 Februarie 2023, 18:59
Data actualizarii: Joi 23 Februarie 2023, 18:59

Gloria Buzău și FC Brașov au remizat în primul din 2023 în Liga 2, scor 1-1.

Echipa lui Adrian Mihalcea a deschis scorul grație reușitei semnate de brazilianul Dudu în minutul 34. Brașovenii lui Dan Alexa au încercat să revină până la final și au reușit să marcheze abia în prelungirile partidei.

Gloria Buzău, egal cu FC Brașov!

Pentru FC Brașov a fost primul punct din acest an, după ce în ultima partidă din 2022 a pierdut pe teren propriu cu Dinamo, scor 0-2.

În urma acestui rezultat, FC Brașov urcă pe locul opt, cu 24 de puncte, dar se poate distanța de zona play-off-ului dacă rezultatele din această etapă nu-i vor fi favorabile. Gloria Buzău rămâne pe locul șase, cu 27 de puncte.

În următoarea etapă, FC Brașov va juca pe teren propriu cu ultima clasată, Unirea Constanța, în timp ce Buzăul va avea un alt examen dificil, tot pe teren propriu, cu Unirea Slobozia.