Reacția lui Bogdan Chipriliu după CSA Steaua - Poli Iași 2-2: "Am avut ghinion, e un semieșec"

csa steaua liga 2 playoff liga 2 Poli Iasi Liga 2
Data publicarii: Marti 11 Aprilie 2023, 22:36
Data actualizarii: Marti 11 Aprilie 2023, 22:45

CSA Steaua a terminat la egalitate cu Politehnica Iaşi, scor 2-2, în Ghencea, în ultimul meci din etapa a treia a fazei play-off a Ligii 2.

Golurile gazdelor au fost înscrise de Chunchukov (45) şi Bogdan Chipirliu (71), în timp ce pentru ieşeni a punctat slovacul Jakub Vojtus (minutele 13, 86). După această remiză, Poli Iaşi se menţine pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu CSA Steaua.

Bogdan Chipirliu, cu gândul la confruntarea cu Dinamo

Marcatorul celui de-al doilea gol pentru gazde a vorbit despre rezultatul obținut de echipa sa, dar și despre derby-ul care urmează, în etapa următoare.

"Îmi pare rău, am avut ghinion, am luat gol în minutul 87. După ce am luat gol, am avut foarte multe ocazii, iar ei, până la golul doi, nu au avut.

Meritam victoria, e un semieșec pentru noi. S-a întâmplat să avem un joc mai slab la Galați, azi am făcut un meci mai bun și meritam victoria.

Avem o săptămână să pregătim acest meci, ne dorim din tot sufletul să-l câștigăm, pentru acești suporteri minunați, care vor veni în număr foarte mare și vom da totul. Avem forța, pentru că, până săptămâna trecută, am condus tot campionatul.

Dacă nu luam gol în minutul 88, reveneam pe primul loc. Din 23 de etape, în minum 17 am fost pe primul loc. Dacă am fi câștigat azi, treceam iar pe primul loc, în fața lor. Sper să câștigăm cu Dinamo și să se încurce Iașiul și să revenim noi pe primul loc și să rămânem acolo", a declarat jucătorul lui CSA Steaua

• CSA Steaua - Dinamo se joacă marți, 17 aprilie, de la ora 19:00