Rapid, victorie impotriva echipei lui Sumudica! Cantonament perfect pentru giulesteni! Au castigat toate amicalele verii

Rapid, victorie impotriva echipei lui Sumudica! Cantonament perfect pentru giulesteni! Au castigat toate amicalele verii

Rapid a castigat amicalul cu Gaziantep.

Rapid a obtinut cea de-a saptea victorie din tot atatea meciuri amicale, invingand cu 2-1 echipa antrenata de Marius Sumudica, Gazisehir Gaziantep din prima liga turca.

Golurile Rapidului au fost inscrise de Catalin Hlistei in minutele 54 si 75, turcii reusind golul de onoare din penalty, in minutul 88.

Rapid: Draghia - Voicu, Mallo, Iacob (55' Manole), Oanea (73' Finica) - Carstocea (43' Dulca), Lazar, Jorza - Sefer, Vlada (46' Drăghiceanu), Hlistei.

Maine, Rapid se va intoarce in tara cu aproape doua saptamani inaintea startului Ligii a 2-a.

Giulestenii vor intalni in prima etapa Concordia Chiajna.

 

Programul complet al Ligii a 2-a


Etapa 1 - 3 august 2019

Rapid - Farul

Concordia Chiajna - Daco-Getica

Turris Turnu Magurele - Pandurii

ASU Politehnica Timisoara - CS Mioveni

CSM Resita - U Cluj

Luceafarul Oradea - Sportul Snagov 

FC Arges - Ripensia Timisoara

Gloria Buzau - Csikszereda Miercurea Ciuc

Metaloglobus - Petrolul Ploiesti

UTA Arad - Dunarea Calarasi

 

Etapa a 2-a - 10 august 2019

Farul - Dunarea Calarasi

Petrolul - UTA Arad

Csikszereda Miercurea Ciuc - Metaloglobus

Ripensia Timisoara - Gloria Buzau

Sportul Snagov - FC Arges

Universitatea Cluj - Luceafarul Oradea

CS Mioveni - CSM Resita

Pandurii - ASU Politehnica Timisoara

Daco-Getica Bucuresti - Turris-Oltul Turnu Magurele

Rapid - Concordia Chiajna

 

Etapa a 3-a - 17 august 2019

Concordia Chiajna - SSC Farul Constanta

Turris-Oltul Turnu Magurele - Rapid Bucuresti

ASU Politehnica Timisoara - Daco-Getica Bucuresti

CSM Resita - Pandurii Targu Jiu

Luceafarul Oradea - CS Mioveni

FC Arges - Universitatea Cluj

SCM Gloria Buzau - Sportul Snagov

Metaloglobus Bucuresti - Ripensia Timisoara

UTA Arad - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Dunarea Calarasi - Petrolul Ploiesti

 

Etapa a 4-a - 24 august 2019

SSC Farul Constanta - Petrolul Ploiesti

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dunarea Calarasi

Ripensia Timisoara - UTA Arad

Sportul Snagov - Metaloglobus Bucuresti

Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzau

CS Mioveni - FC Arges

Pandurii Targu Jiu - Luceafarul Oradea

Daco-Getica Bucuresti - CSM Resita

Rapid Bucuresti - ASU Politehnica Timisoara

Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Magurele

 

Etapa a 5-a - 31 august 2019

Turris-Oltul Turnu Magurele - SSC Farul Constanta

ASU Politehnica Timisoara - Concordia Chiajna

CSM Resita - Rapid Bucuresti

Luceafarul Oradea - Daco-Getica Bucuresti

FC Arges - Pandurii Targu Jiu

SCM Gloria Buzau - CS Mioveni

Metaloglobus Bucuresti - Universitatea Cluj

UTA Arad - Sportul Snagov

Dunarea Calarasi - Ripensia Timisoara

Petrolul Ploiesti - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

 

Etapa a 6-a - 07 septembrie 2019

SSC Farul Constanta - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Ripensia Timisoara - Petrolul Ploiesti

Sportul Snagov - Dunarea Calarasi

Universitatea Cluj - UTA Arad

CS Mioveni - Metaloglobus Bucuresti

Pandurii Targu Jiu - SCM Gloria Buzau

Daco-Getica Bucuresti - FC Arges

Rapid Bucuresti - Luceafarul Oradea

Concordia Chiajna - CSM Resita

Turris-Oltul Turnu Magurele - ASU Politehnica Timisoara

 

Etapa a 7-a - 14 septembrie 2019

ASU Politehnica Timisoara - SSC Farul Constanta

CSM Resita - Turris-Oltul Turnu Magurele

Luceafarul Oradea - Concordia Chiajna

FC Arges - Rapid Bucuresti

SCM Gloria Buzau - Daco-Getica Bucuresti

Metaloglobus Bucuresti - Pandurii Targu Jiu

UTA Arad - CS Mioveni 

Dunarea Calarasi - Universitatea Cluj 

Petrolul Ploiesti - Sportul Snagov 

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Ripensia Timisoara

 

Etapa a 8-a - 21 septembrie 2019

SSC Farul Constanta - Ripensia Timisoara

Sportul Snagov - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Universitatea Cluj - Petrolul Ploiesti

CS Mioveni - Dunarea Calarasi

Pandurii Targu Jiu - UTA Arad

Daco-Getica Bucuresti - Metaloglobus Bucuresti

Rapid Bucuresti - SCM Gloria Buzau

Concordia Chiajna - FC Arges

Turris-Oltul Turnu Magurele - Luceafarul Oradea

ASU Politehnica Timisoara - CSM Resita

 

Etapa a 9-a - 28 septembrie 2019

CSM Resita - SSC Farul Constanta

Luceafarul Oradea - ASU Politehnica Timisoara

FC Arges - Turris-Oltul Turnu Magurele

SCM Gloria Buzau - Concordia Chiajna

Metaloglobus Bucuresti - Rapid Bucuresti

UTA Arad - Daco-Getica Bucuresti

Dunarea Calarasi - Pandurii Targu Jiu

Petrolul Ploiesti - CS Mioveni

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Universitatea Cluj

Ripensia Timisoara - Sportul Snagov

 

Etapa a 10-a - 05 octombrie 2019

SSC Farul Constanta - Sportul Snagov

Universitatea Cluj - Ripensia Timisoara

CS Mioveni - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Pandurii Targu Jiu - Petrolul Ploiesti

Daco-Getica Bucuresti - Dunarea Calarasi

Rapid Bucuresti - UTA Arad

Concordia Chiajna - Metaloglobus Bucuresti

Turris-Oltul Turnu Magurele - SCM Gloria Buzau

ASU Politehnica Timisoara - FC Arges

CSM Resita - Luceafarul Oradea

 

Etapa a 11-a - 12 octombrie 2019

Luceafarul Oradea - SSC Farul Constanta

FC Arges - CSM Resita

SCM Gloria Buzau - ASU Politehnica Timisoara

Metaloglobus Bucuresti - Turris-Oltul Turnu Magurele

UTA Arad - Concordia Chiajna

Dunarea Calarasi - Rapid Bucuresti

Petrolul Ploiesti - Daco-Getica Bucuresti

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Pandurii Targu Jiu

Ripensia Timisoara - CS Mioveni

Sportul Snagov - Universitatea Cluj

 

Etapa a 12-a - 16 octombrie 2019

SSC Farul Constanta - Universitatea Cluj

CS Mioveni - Sportul Snagov

Pandurii Targu Jiu - Ripensia Timisoara

Daco-Getica Bucuresti - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Rapid Bucuresti - Petrolul Ploiesti

Concordia Chiajna - Dunarea Calarasi

Turris-Oltul Turnu Magurele - UTA Arad

ASU Politehnica Timisoara - Metaloglobus Bucuresti

CSM Resita - SCM Gloria Buzau

Luceafarul Oradea - FC Arges

 

Etapa a 13-a - 19 octombrie 2019

FC Arges - SSC Farul Constanta

SCM Gloria Buzau - Luceafarul Oradea

Metaloglobus Bucuresti - CSM Resita

UTA Arad - ASU Politehnica Timisoara

Dunarea Calarasi - Turris-Oltul Turnu Magurele

Petrolul Ploiesti - Concordia Chiajna

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Rapid Bucuresti

Ripensia Timisoara - Daco-Getica Bucuresti

Sportul Snagov - Pandurii Targu Jiu

Universitatea Cluj - CS Mioveni

 

Etapa a 14-a - 26 octombrie 2019

SSC Farul Constanta - CS Mioveni

Pandurii Targu Jiu - Universitatea Cluj

Daco-Getica Bucuresti - Sportul Snagov

Rapid Bucuresti - Ripensia Timisoara

Concordia Chiajna - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Turris-Oltul Turnu Magurele - Petrolul Ploiesti

ASU Politehnica Timisoara - Dunarea Calarasi

CSM Resita - UTA Arad

Luceafarul Oradea - Metaloglobus Bucuresti

FC Arges - SCM Gloria Buzau


Etapa a 15-a - 02 noiembrie 2019

SCM Gloria Buzau - SSC Farul Constanta

Metaloglobus Bucuresti - FC Arges

UTA Arad - Luceafarul Oradea

Dunarea Calarasi - CSM Resita

Petrolul Ploiesti - ASU Politehnica Timisoara

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Turris-Oltul Turnu Magurele

Ripensia Timisoara - Concordia Chiajna

Sportul Snagov - Rapid Bucuresti

Universitatea Cluj - Daco-Getica Bucuresti

CS Mioveni - Pandurii Targu Jiu

 

Etapa a 16-a - 09 noiembrie 2019

SSC Farul Constanta - Pandurii Targu Jiu

Daco-Getica Bucuresti - CS Mioveni

Rapid Bucuresti - Universitatea Cluj

Concordia Chiajna - Sportul Snagov

Turris-Oltul Turnu Magurele - Ripensia Timisoara

ASU Politehnica Timisoara - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

CSM Resita - Petrolul Ploiesti

Luceafarul Oradea - Dunarea Calarasi

FC Arges - UTA Arad

SCM Gloria Buzau - Metaloglobus Bucuresti

 

Etapa a 17-a - 13 noiembrie 2019

Metaloglobus Bucuresti - SSC Farul Constanta

UTA Arad - SCM Gloria Buzau

Dunarea Calarasi - FC Arges

Petrolul Ploiesti - Luceafarul Oradea

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - CSM Resita

Ripensia Timisoara - ASU Politehnica Timisoara

Sportul Snagov - Turris-Oltul Turnu Magurele

Universitatea Cluj - Concordia Chiajna

CS Mioveni - Rapid Bucuresti

Pandurii Targu Jiu - Daco-Getica Bucuresti

 

Etapa a 18-a - 16 noiembrie 2019

SSC Farul Constanta - Daco-Getica Bucuresti

Rapid Bucuresti - Pandurii Targu Jiu

Concordia Chiajna - CS Mioveni

Turris-Oltul Turnu Magurele - Universitatea Cluj

ASU Politehnica Timisoara - Sportul Snagov

CSM Resita - Ripensia Timisoara

Luceafarul Oradea - FK Csikszereda Miercurea Ciuc

FC Arges - Petrolul Ploiesti

SCM Gloria Buzau - Dunarea Calarasi

Metaloglobus Bucuresti - UTA Arad

 

Etapa a 19-a - 23 noiembrie 2019

UTA Arad - SSC Farul Constanta

Dunarea Calarasi - Metaloglobus Bucuresti

Petrolul Ploiesti - SCM Gloria Buzau

FK Csikszereda Miercurea Ciuc - FC Arges

Ripensia Timisoara - Luceafarul Oradea

Sportul Snagov - CSM Resita

Universitatea Cluj - ASU Politehnica Timisoara

CS Mioveni - Turris-Oltul Turnu Magurele

Pandurii Targu Jiu - Concordia Chiajna

Daco-Getica Bucuresti - Rapid Bucuresti



VIDEO PROTVPLUS.RO

”Mizerie absolută” și ”jeg gros” la Spitalul Județean Brașov. Imagini revoltătoare pe Facebook
BRAT