Pas greșit pentru Dorinel Munteanu în Liga 2. Șelimbăr a încurcat-o pe Oțelul Galați și urcă pe prima poziție

Otelul Galati - Selimbar Dorinel Munteanu liga 2 Liga 2 Dorinel Munteanu
Data publicarii: Vineri 26 August 2022, 20:27
Data actualizarii: Vineri 26 August 2022, 20:25

Oțelul Galați nu a reușit să se impună în fața lui Șelimbăr.

Gălățenii, în frunte cu antrenorul Dorinel Munteanu, au remizat 1-1 cu CSC 1599 Șelimbăr. Clubul de lângă Sibiu a urcat, în acest sens pe prima poziție, cu 10 puncte din 12 posibile.

Oțelul Galați este ocupanta locului trei după primele patru etape din eșalonul secund. Formația a reușit să strângă două victorii, însă a remizat în două meciuri, acumulând opt puncte.

Șelimbăr - Oțelul Galați 1-1

Ambele echipe au început tare și au încercat să creeze probleme pe spațiul porților adverse. Formația lui Dorinel Munteanu a beneficiat de o lovitură de la unsrpezece metri în minutul 37, iar Cisotti a deblocat tabela în minutul 37.

Prima repriză s-a încheiat cu avantajul gălățenilor de pe tabelă, însă, nu a durat mult până când Șelimbăr a restabilit egalitatea. Octavian Ursu a înscris în minutul 50 și a închis meciul.

Ce urmează pentru Șelimbăr și Oțelul în campionat

Oțelul Galați o va întâlni în etapa a cincea pe Politehnica Timișoara, duminică, 3 august, de la ora 11:30 dimineața. De cealaltă parte, Șelimbăr va face deplasarea la Târgu Jiu pentru a se duela cu ACS Viitorul tot pe 3 august, de la ora 11.