Mihai Stoica, ironic cu Daniel Oprița după CSA Steaua - Dinamo 2-0: „A ajuns să aibă emoții la un meci din Liga 2!”

Mihai Stoica csa steaua Daniel Oprita FCSB MM Stoica Liga 2 Daniel Oprița
Data publicarii: Vineri 21 Aprilie 2023, 08:40
Data actualizarii: Vineri 21 Aprilie 2023, 08:41

Mihai Stoica a reacționat la declarația lui Daniel Oprița, înainte de CSA Steaua - Dinamo, 2-0.

În prezent, după patru meciuri scurse din play-off, CSA Steaua este lider în Liga 2, cu 47 de puncte, cu un punct mai mult decât Politehnica Iași. Pentru a fi siguri ca locul din clasament va fi fructificat, „militarii” speră că inițiativa lui Vasile Dîncu de a modifica Legea educației fizice și sportului să aibă succes. Astfel, elevii lui Daniel Oprița vor avea drept de promovare chiar dacă societatea nu s-a privatizat și este susținută financiar în continuare de Ministerul Apărării.

Mihai Stoica l-a taxat pe Daniel Oprița

Înaintea jocului, Daniel Oprița a mărturisit că a simțit aceeași emoție ca la Steaua (n.r. actuala FCSB) - Rapid, duelul din sferturile Cupei UEFA. Ceea ce l-a făcut pe Mihai Stoica să reacționeze imediat.

„El a fost unul dintre protagoniștii acelei duble manșe. N-am niciun fel de problemă cu Oprița sau cu Boștină.

Îmi pare rău că Oprița de la sfert de finală, când a avut emoții, a ajuns să aibă emoții la un meci din Liga 2, când nu are drept de promovare, dar tot emoții sunt și astea până la urmă”, a declarat Mihai Stoica pentru Orange Sport.

Mihai Stoica și Cosmin Olăroiu nu au revăzut returul cu Middlesbrough

În faza următoare a competiției, FCSB a întâlnit-o pe Middlesbrough. După 1-0 la București, datorită golului lui Dică, și 2-1 în Anglia până în minutul 64, grație reușitelor lui Goian și aceluiași Dică, roș-albaștrii au încasat trei goluri pe final și au fost eliminați dramatic din semifinalele Cupei UEFA.

Recent, Mihai Stoica a mărturisit că la fel precum Cosmin Olăroiu, nu a mai revăzut niciodată partida retur cu Middlesbrough.

„Nici eu și nici Oli nu am revăzut niciodată la returul cu Middlesbrough. Nu mă uit nici acum! A fost ceva foarte rău, cred că în minutul 62 era 2-1 pentru noi și 3-1 la general.

Noi am avut și penalty la final, dar nu ni l-a dat. Probabil am fi ratat penalty-ul la ce nebunie a fost atunci. Ca să vedeți, s-a accidentat Southgate, selecționerul Angliei, s-a accidentat și au băgat 4 atacanți”, a mai spus MM Stoica.