VIDEO Poli Timișoara, dezmembrată de Dumbrăvița după 45 de minute, minunea Unirea Dej continuă, iar Gabi Tamaș nu mai debutează azi la Chiajna!

liga 2 Concordia Chiajna Minaur Baia Mare Poli Timisoara Ripensia Timisoara Liga 2
Data publicarii: Sambata 25 Februarie 2023, 13:50
Data actualizarii: Sambata 25 Februarie 2023, 13:54

Liderul campionatului, Steaua București, a remizat vineri la Unirea Slobozia, scor 2-2.

UPDATE Debutul lui Gabriel Tamaș la Concordia Chiajna se amână pentru duminică, meciul cu Minaur Baia Mare nu se poate disputa nici de la ora 12:00 din cauza condițiilor meteo.

Campionatul Ligii 2 s-a reluat în această săptămână cu meciurile Gloria Buzău - FC Brașov 1-1 și Unirea Slobozia - Steaua București 2-2, dar grosul etapei cu numărul 17 se joacă sâmbătă, de la ora 11.

Minaur Baia Mare - Concordia Chiajna ar fi trebuit să înceapă tot de la ora 11, însă clubul gazdă a anunțat că ”din cauza condiţiilor meteo nefavorabile, meciul dintre CS Minaur Baia Mare-Concordia Chiajna, programat azi de la 11:00, se amână pentru ora 12:00. Decizia a fost luată de către echipa de arbitri”.

”Lăsați lumea să intre în tribune sa se adăpostească de ploaie! Toți stau prin boscheți pe afară! Decizia arbitrilor poate fi dată și cu lumea în tribune!”, a comentat unul dintre suporterii din Baia Mare la anunțul postat pe pagina oficială de Facebook a grupării Minaur.

LIVE ȘI VIDEO - ETAPA 17 DIN LIGA 2

CSM Slatina - Oțelul Galați 0-0 (final)

* Kehinde Fatai a debutat la Oțelul Galați, el fiind titularizat în atac de antrenorul Dorinel Munteanu, care însă l-a schimbat în minutul 77.

FK Csikszereda - Progresul Spartac București 2-2 (final)

Kruzikas (14), Jebari (36) / Tudorache (45+2), Gal-Andrezly (90+3 - autogol)

CSC Dumbrăvița - Poli Timișoara 3-1 (final)

Porumb (20 - autogol), C. Toma (41 - penalty, 44) / Bîrnoi (68 - penalty)

Metaloglobus București - Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-0 (final)

Ripensia Timișoara - Unirea Dej 1-2 (final)