Unirea Slobozia - CSA Steaua 2-2. Liderul din Liga 2, pas greșit în primul meci din 2023

Unirea Slobozia - CSA Steaua csa steaua Unirea Slobozia Liga 2
Data publicarii: Vineri 24 Februarie 2023, 18:00
Data actualizarii: Vineri 24 Februarie 2023, 18:00

Unirea Slobozia și CSA Steaua au remizat în primul meci din 2023, scor 2-2, după ce ”militarii” au condus de două ori.

Steaua a deschis scorul după doar patru minute la Slobozia. O centrare în careu a fost deviată nefericit de Dinu în propria poartă. Ialomițenii au reușit să egaleze în minutul 25, prin Ciprian Rus.

Unirea Slobozia - CSA Steaua 2-2. Liderul din Liga 2, pas greșit

După pauză a ieșit la rampă golgheterul ligii secunde, Bogdan Chipirliu, care a dus scorul la 2-1 în minutul 56. Bucuria Stelei nu a durat mult, pentru că Ciprian Perju a dus scorul la 2-2 după doar două minute, cu o reluare la colțul scurt.

S-a terminat 2-2, iar Steaua poate fi egalată în fruntea clasamentului din Liga 2 dacă Poli Iași va câștiga meciul cu CSC 1599 Șelimbăr, de mâine.

Steaua rămâne cu 34 de puncte și este fără victorie în ultimele două etape, iar Unirea Slobozia rămâne pe locul patru, cu 30 de puncte, la un singur punct de următoarele clasate, Oțelul Galați și Poli Iași.

În următoarea etapă, Unirea Slobozia va juca în deplasare cu Gloria Buzău, iar CSA Steaua ”acasă” cu Minaur Baia Mare.