Marius Niculae a spus totul cu declarația asta, la pauza meciului Dinamo - Oțelul Galați

dinamo - otelul galati liga 2 Marius Niculae Liga 2 Marius Niculae
Data publicarii: Vineri 07 Aprilie 2023, 21:35
Data actualizarii: Vineri 07 Aprilie 2023, 21:34

Cele două echipe se confruntă în etapa cu numărul trei din play-off-ul Ligii a 2-a.

Dinamo a arătat o figură frumoasă în primele 45 de minute din meciul cu Oțelul Galați. Totuși, „câinii roșii” au avut și o ratare formidabilă, Costin Amzăr a șutat peste poartă dintr-o poziție excelentă (DETALII AICI).

Marius Niculae, fost jucător la Dinamo București, retras din activitate chiar la trupa din Ștefan cel Mare în 2015, a evidențiat la pauza meciului de pe „Arcul de Triumf” că formația dirijată de Ovidiu Burcă a controlat mult mai bine jocul.

„Dinamo a început foarte bine. Eu zic că 0-0 e în dezavantajul lui Dinamo. Au avut două ocazii, o bară și o ratare incredibilă din șase metri. Deși la începutul meciului am văzut un Oțelul Galați curajos, sus, Dinamo a controlat mai bine și cred că dacă va continua așa, va reuși să câștige!”, a spus Marius Niculae la televiziunea Digi Sport.

Echipele de start!

• Dinamo: Oncescu - Moura, Patriche, Giafer, Amzăr - Iglesias, Larrucea, N. Roşu - I. Roşu, Ghezali, Bani
  • Oţelul Galaţi: Dur-Bozoancă - Rus, Sârghi, Yabre, Panait - Cisotti, Zivulic, Gorovei - Mitoi, Cîrjan, Ursu

Dinamo - Oțelul, înainte de meciul direct

Dinamo - Oțelul Galați, primul meci din etapa a treia a play-off-ului ligii secunde, se joacă astăzi de la ora 20:30 pe Stadionul ”Arcul de Triumf” din Capitală și este transmis în format LIVE TEXT de Sport.ro.

”Câinii” lui Ovidiu Burcă sunt pe locul 4, cu 35 de puncte, în timp ce oaspeții, antrenați de Dorinel Munteanu, ocupă poziția a treia, cu 39 de puncte.

Primele două poziții, cele care în mod normal ar fi echivalente cu promovarea directă în Superligă, sunt ocupate de Poli Iași (44 de puncte) și Steaua (43 de puncte), ultima însă - cel puțin momentan - fără drept de promovare.