UTA - Poli Timisoara 1-0! UTA castiga derby-ul Banatului dupa un meci nebun! U Cluj - CS Mioveni 2-2! Rapid, batuta la Ciuc! Turris a pierdut si ea, Snagovul a obtinut prima victorie din acest sezon. REZULTATELE

Rapid Bucuresti liga 2 Petrolul Ploiesti sportul snagov Liga 2 LIVE 11:00 UTA - Poli Timisoara! LIVE 11:30 U Cluj - CS Mioveni! Rapid, batuta la Ciuc! Turris a pierdut si ea, Snagovul a obtinut prima victorie din acest sezon. REZULTATELE

Echipele de start:

UTA: Iacob-Tomozei, Melinte, Ilie, Stancu-Isac, Moise-Miculescu, Ionita, Buhacianu-Rus

Poli Timisoara: Contra-Jurj, Mera, Scutaru, Chereches-Ignea, Popescu-Manea, Dros, Schieb-Axente

Surprize in Liga 2, unde Rapid a fost invinsa in deplasare de Csikszereda, prin golul din penalty marcat de Majzik in minutul 8, iar fostul lider, Turris Turnu-Magurele a pierdut la Calarasi cu scorul de 3-2, dupa ce a fost condusa inca din minutul 32 cu 3-0.

Petrolul a castigat la scor de neprezentare pe teren propriu, cu Chiajna, in timp ce ocupanta ultimului loc, Sportul Snagov, a obtinut prima victorie in acest sezon, impotriva celor de la Pandurii Tg. Jiu.

Rapid a ajuns la infrangerea cu numarul 3 in sezonul actual si se afla pe locul 8, la 6 puncte de primele doua locuri. O victorie ar fi dus echipa lui Pancu pe locul 3. Turris si Mioveni se afla la egalitate de puncte in clasament, insa Mioveni este pe primul loc datorita golaverajului. Mioveni are si un meci in minus pe care trebuie sa il dispute.

Meciurile de duminica, 20 octombrie:

Ripensia Timisoara - Daco-Getica Bucuresti 7-1 (Voinea 28', 78', 80', Chera 29', 75', Apro 51', 69'/ Raducan 12' Socaci 90+1')

UTA Arad - Politehnica Timisoara 1-0 (Rus 49')

"U" Cluj - CS Mioveni 2-2 (Goga 52', 85'/Cosereanu 5', Anghelina 77')