VIDEO Ce-ai făcut, coane Miță? Reacția lui Mihai Iosif după ce Minaur a fost condusă pe teren propriu cu 2-0 din minutul 11 + rezultatele zilei

mihai iosif Andrei Erimia liga 2 Minaur Baia Mare Progresul Spartac Bucuresti Liga 2
Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 14:20
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2022, 14:21

Echipa oaspete, Progresul Spartac București, a început perfect meciul de la Baia Mare din etapa a 13-a a ligii secunde.

UPDATE Rezultatele și marcatorii din etapa 13 din Liga 2

Joi

FK Csikszereda - Dinamo 0-0

Sâmbătă

Minaur Baia Mare - Progresul Spartac 2-2 (Florin Vasile Chițaș '37 și '54 / Luca Florică '6, Andrei Purice '11)

Ripensia Timișoara - Poli Timișoara 1-0 (Mihai Ene '90+1)

CSC Dumbrăvița - Poli Iași 0-3 (Cătălin Hlistei '26 și '74, Alin Roman '70)

Concordia Chiajna - FC Brașov 0-1 (Milcho Angelov '23 - din penalty)

Metaloglobus - CSC Șelimbăr 2-0 (Dragos Huiban '43, Adrian Sîrbu '87)

CSM Slatina - Unirea Constanța 0-1 (Adrian Niță '23)

Unirea Slobozia - Oțelul Galați 1-0 (Constantin Toma '58 - din penalty) (meci început la ora 12:30, celelalte partide de sâmbătă au fost de la ora 11:00)

Duminică

Gloria Buzău - Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Luni

Steaua - Unirea Dej

FINAL Minaur Baia Mare - Progresul Spartac București 2-2 (Florin Vasile Chițaș '37 și '54 / Luca Florică '6, Andrei Purice '11)

UPDATE Florin Vasile Chițaș (foto jos), introdus inspirat de Mihai Iosif în minutul 24, când scorul era 0-2, a reușit o ”dublă” în minutele 37 și 54 pentru 2-2!

Știrea inițială

Minaur Baia Mare - Progresul Spartac București, meci din cadrul etapei cu numărul 13 din Liga 2, se dispută de la ora 11 pe stadionul ”Viorel Mateianu”.

Atât gazdele, conduse pe banca tehnică de fostul antrenor rapidist Mihai Iosif, cât și oaspeții, pregătiți de Andrei Erimia, sunt echipe nou-promovate în vară în eșalonul secund.