GALERIE FOTO Căpitan adevărat în Liga 2! Urcat în ambulanță cu piciorul rupt, Stejărel Vișinar a strigat la colegi
![Căpitan adevărat în Liga 2! Urcat în ambulanță cu piciorul rupt, Stejărel Vișinar a strigat la colegi Stejărel Vișinar Ceahlaul Piatra Neamt Unirea Slobozia](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/12/02/image_galleries/799609/capitan-adevarat-in-liga-2-urcat-in-ambulanta-cu-piciorul-rupt-a-strigat-la-coechipieri_10_size6.jpg)
Stejărel Vișinar (24 de ani), fundașul celor de la Ceahlăul Piatra Neamț, a suferit o accidentare gravă în debutul meciului cu Unirea Slobozia.
În minutul 8 al meciului de la Slobozia, Stejărel Vișinar a încercat să îl deposedeze pe camerunezul Christ Afalna, însă și-a rupt piciorul. Fundașului de la Ceahlăul i-a rămas piciorul în gazon, iar glezna i s-a răsucit.
Stejărel Vișinar a suferit o accidentare gravă
Ambulanța a intrat imediat pe teren și i-a acordat îngrijiri medicale lui Vișinar. Urcat pe targă, căpitanul Ceahlăului a găsit puterea să transmită un mesaj de dragoste, cel mai probabil pentru cineva de acasă, dar și un mesaj de luptă pentru coechiperii săi.
"Haideți, băieți, câștigați!", s-a auzit strigând Stejărel Vișinar de pe targă, înainte de a fi urcat în ambulanță.
În minutul 16, Cristi Pustai l-a trimis în locul lui Stejărel Vișinar pe Tudor Oltean.
Stejărel Vișinar, născut la Suceava, a jucat până acum doar în ligile inferioare la cluburi precum Bucovina Rădăuți, Foresta, Aerostar Bacău sau Ceahlăul Piatra Neamț.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News