Adi Mihalcea a câștigat acasă, la Slobozia, și s-a distanțat de locul secund! Cum arată clasamentul play-off-ului din Liga 2

Unirea Slobozia liga 2 play-off Liga 2 Adrian Mihalcea
Data publicarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 14:10
Data actualizarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 14:09

Unirea Slobozia - Csikszereda Miercurea Ciuc s-a încheiat 2-0.

Cele două echipe s-au întâlnit pe stadionul ”1 Mai”, în etapa cu numărul doi din play-off-ul eșalonului secund. La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Adi Mihalcea a înregistrat toate cele trei puncte.

Adi Mihalcea a câștigat acasă, la Slobozia, și s-a distanțat de locul secund!

Florin Purece a deschis scorul în minutul 53 al confruntării din Slobozia, ca Nkama Christ Afalna să ducă scorul la 2-0 și să înghețe tabela de marcaj încă din minutul 77 al partidei.

În urma victoriei, Unirea Slobozia s-a distanțat la trei puncte de ocupanta poziției secunde, CSC 1599 Șelimbăr, și se situează în fruntea clasamentului play-off-ului cu 46 de puncte.

De cealaltă parte, Csikszereda Miercurea Ciuc se află pe locul cinci cu 35 de puncte și a irosit, în urma înfrângerii, șansa de a o devansa pe Gloria Buzău, locul patru, în ierarhie.

Buzoienii rămân în cărți pentru avansarea în prima ligă a României. Gloria ocupă loc de baraj, patru, cu 36 de puncte, și aspiră la promovare pentru prima oară de la fondare (2016).

Cum arată clasamentul play-off-ului din Liga 2

1. Unirea Slobozia - 46 de puncte (2 meciuri, 2 victorii)

2. CSC 1599 Șelimbăr - 43 de puncte (2 meciuri, 1 egal, 1 înfrângere)

3. Corvinul Hunedoara - 39 de puncte (2 meciuri, 2 egaluri)

4. Gloria Buzău - 36 de puncte (2 meciuri, 2 egaluri)

5. Csikszereda Miercurea Ciuc - 35 de puncte (2 meciuri, 1 victorie, 1 înfrângere)

6. CS Mioveni - 34 de puncte (2 meciuri, 1 egal, 1 înfrângere)