VIDEO Invazie pe teren la Pitesti! Suporterii au vrut sa-l bata pe arbitru! Vezi ce penalty a dat!

Data publicarii: Sambata 29 Mai 2010, 13:12
Data actualizarii: Sambata 29 Mai 2010, 13:32

Situatie incredibila la Pitesti, acolo unde fanii lui FC Arges au sarit sa-l bata pe arbitrul partidei cu Universitatea Cluj. Vezi imagini incredibile!

La scorul de 1-0 pentru FC Arges, centralul Claudiu Baboia a acordat o lovitura de la 11 metri oaspetilor in minutul 86, jocul fiind intrerupt aproape doua minute, din cauza protestelor jucatorilor, dupa care Machado a transformat penaltiul.

Dupa ce mingea a fost repusa la centru, aproximativ zece membri ai galeriei argesene au intrat pe pista terenului, dar au fost opriti de oamenii de ordine. In momentul in care arbitrul Baboia i-a vazut pe suporteri pe pista a fluierat intreruperea jocului si a fugit la vestiare escortat de organe de ordine. Si jucatorii echipei Universitatea Cluj s-au indreptat spre vestiare.

Dupa aproximativ zece minute, jocul a fost reluat, arbitrul aratand cinci minute de prelungire.|

Ce crezi: a fost  11 metri corect acordat?

VIDEO REZUMATUL partidei incheiata 1-1!