Meci intrerupt in Liga II dupa ce arbitrul a fost facut KO de un suporter!

Liga 2 Seria 1
Data publicarii: Sambata 27 Noiembrie 2010, 13:30
Data actualizarii: Sambata 27 Noiembrie 2010, 13:35

Meciul Juventus Bucuresti-Sageata Navodari din Ligii a II-a a fost intrerupt in minutul 89, la scorul de 2-0 pentru oaspeti, dupa ce un spectator a intrat in teren si l-a lovit cu pumnul in fata de arbitrul central Eduard Constantinescu.

In minutul 86, Sageata Navodari a reusit al doilea gol. Jianu a primit o pasa, a sutat fulgerator sub transversala, balonul nu a parut sa intre cu toata circumferinta in poarta, centralul a lasat jocul sa continue, insa la semnalizarea tusierului Catalin Hurmuz a acordat gol spre nemultumirea gazdelor.

Dupa protestele jucatorilor echipei gazda, meciul a continuat, iar in minutul 88 jucatorul Rotaru (Juventus) a fost eliminat dupa o intrare mai dura asupra unui adversar. In acel moment, cativa spectatori au incercat sa intre pe teren, fortele de ordine intervenind pentru a calma spiritele, insa unul dintre fani a reusit sa ajunga la arbitrul Eduard Constantinescu, lovindu-l cu pumnul in fata. Centralul a cazut la pamant, el primind ingrijiri medicale timp de aproximativ doua minute. Dupa ce si-a revenit, Eduard Constantinescu a fluierat intreruperea partidei, la scorul de 2-0 pentru Sageata Navodari, primul gol fiind reusit de Sicu, in minutul 14.

In urma acestui rezultat, Sageata Navodari ocupa locul doi in clasamentul Seriei I a Ligii a II-a, cu 31 de puncte, in timp ce Juventus se afla pe locul 13, cu 13 puncte.