Dupa 8 ani de asteptare, idolul a revenit in Giulesti! Daniel Niculae: "Razvan Lucescu putea sa ma gaseasca la Petrolul, dar am ales Rapidul!"

SPORT.RO
Data publicarii: Marti 11 Martie 2014, 13:38
Data actualizarii: Marti 11 Martie 2014, 15:22

► Sport.ro prezinta: VLAD, Killerul de Vulturi! Tottenham - Benfica, joi 22:00, in direct la Sport.ro si Voyo.ro

Rapid incearca sa revina incet la forma care i-a adus glorie. Pentru asta e nevoie mai intai de promovarea in Liga 1, dupa care trebuie si investitii masive.

Primul pas spre promovare a fost facut deja: giulestenii il vor avea in teren maine, la derby-ul cu Clinceni, si pe Daniel Niculae.

Jucatorul a revenit dupa opt ani in Grant, locul unde fanii il asteapta inca de cand a plecat la Auxerre. Oficial, el poate debuta intr-un meci de campionat, dupa ce i-a sosit si cartea verde de la Kuban, formatia la care a fost ultima data sub contract.

Ultima sa amintire de la Rapid intr-un meci oficial este una dintre cele mai dureroase: ultima etapa din 2006, cand giulestenii au pierdut la masa verde cu Jiul, in deplasare. Meciul era decisiv pentru titlu, Steaua luand atunci campionatul. In timp ce ros-albastrii castigau cu 4-0 la Vaslui, Rapid termina partida de la Petrosani cu mai multi eliminati, inainte de finalul celor 90 de minute.

"RAZVAN PUTEA SA MA GASEASCA LA PETROLUL"

Daniel Niculae n-a dus lipsa de oferte inainte sa semneze cu Rapid. Atacantul giulestean spune ca una dintre candidatele la titlu, Petrolul, l-a vrut in aceasta iarna.

"Am avut o perioada de incertitudine in ceea ce priveste cariera mea, a trecut, iar acum sper sa terminam in primele doua locuri si sa promovam."

"Am avut o oferta de la Petrolul, Razvan putea sa ma gaseasca acolo! Numai ca Rapid va ramane singura echipa din Romania care imi va aparea in legitimatie.", a declarat Niculae, conform DigiSport.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!