„Perla” lui Gică Hagi, lăudată pentru atitudinea sa: „Nu are freze, nu are dungulițe! Pare preocupt de fotbal!”

Adrian Mazilu Farul Constanta Lucian Goian Superliga
Data publicarii: Luni 20 Martie 2023, 21:30
Data actualizarii: Luni 20 Martie 2023, 21:31

Atacantul lui Gică Hagi este lăudat pentru comportamentul său din afara terenului.

Farul Constanța a început cu dreptul primul meci din play-off. Elevii lui Gică Hagi (58 ani) au învins-o pe Sepsi OSK, 2-1, și și-au consolidat poziția de lideri ai clasamentului, cu 2 puncte peste CFR Cluj.

Adrian Mazilu, lăudat de Lucian Goian

Golurile Farului au fost înscrise de Constantin Grameni (20 ani) și Adrian Mazilu (17 ani), în minutele 28 și 46. În timp ce pentru covăsneni a marcat Alexandru Tudorie (27 ani), în minutul 59. De altfel, pe lângă calitățile fotbalistice, Lucian Goian (40 ani) a ținut să remarce și seriozitatea de care dă dovadă Adrian Mazilu.

„Adrian Mazilu ne confirmă faptul că e un tip inteligent! A fost întrebat dacă nu cumva îi pare rău că nu a fost convocat la U21 şi a spus că acolo sunt meciuri amicale, iar la U19 sunt meciuri oficiale.

Îmi place felul lui de a gândi, lucrul acesta o să-l ajute. Nu are freze, nu are dunguliţe, a venit cu părul natural. Pare că e preocupat de fotbal. Mi-ar plăcea să confirme, sper să vorbim despre el și că va da goluri în continuare”, a declarat Lucian Goian pentru Prima Sport.

În acest sezon, atacantul cotat la 400.000 de euro de Transfermarkt a marcat 6 goluri în 13 meciuri disputate pentru Farul Constanța în toate competițiile.

Adrian Mazilu, noul pariu al lui Dumitru Dragomir

Dumitru Dragomir (76 ani) este convins că, în cazul în care nu va avea parte de accidentări și va evolua constant la Farul, Adrian Mazilu va fi vândut în străinătate în schimbul unei sume colosale.

„Eu prevăd că și Mazilu va fi unul dintre marii fotbaliști ai Europei, dacă nu se îmbolnăvește și dacă are grijă de viața lui. La 20 de ani! Obligatoriu să mai stea cel puțin un an-doi la Hagi. Nu-l cumpără FCSB, ăsta e jucător pe care Hagi nu-l dă fără 15-20 de milioane.

Dau scris că dacă Mazilu joacă și nu se accidentează, se vinde cu peste 15-20 de milioane peste doi ani”, a declarat Dumitru Dragomir pentru Fanatik.