„Perla” CFR-ului, încrezătoare și la declarații: „Nu contează cât ești de înalt, important e cum ataci mingea”

CFR Cluj claudiu petrila Gaz Metan Medias Superliga
Data publicarii: Sambata 12 Februarie 2022, 22:08
Data actualizarii: Sambata 12 Februarie 2022, 22:13

CFR Cluj s-a impus la ultima fază a jocului contra lui Gaz Metan Mediaș, 2-1.

În etapa a 26-a a Ligii 1, CFR Cluj a întâlnit-o pe Gaz Metan Mediaș, iar elevii lui Dan Petrescu au fost aproape să obțină a cincea remiză consecutivă, însă Neguț (26 ani) a marcat primul gol în tricoul echipei din Gruia, în ultimul minut de prelungiri, și i-a adus CFR-ului prima victorie din 2022.

În meciul cu jucătorii lui Ilie Poenaru, Claudiu Petrila (21 ani) a izbutit să marcheze al șaselea gol din acest sezon de Liga 1. La doar 1,76 m, extrema CFR-ului a reușit să-l învingă pe portarul Mediașului cu o lovitură de cap.

Petrila: „Sper că am depășit faza asta proastă”

„La 1-1 le dădeam șansa celor de la Steaua (n.r. - FCSB) să se apropie noi. Nu contază cât ești de înalt, important e cum ataci mingea și timeing-ul.

Sper să am depășit faza asta proasta. În ultimele 4 meciuri am fost la fel, simțeam că nu mai aveam putere să dăm gol. Jucam fiecare meci la victorie. Nu contează cine marchează, important e să câștigăm”, a declarat Claudiu Petrila la finalul meciului cu Gaz Metan Mediaș.

În urma acestui rezultat, până la jocul FCSB-ului cu Chindia Târgoviște, de duminică, de la 19:55, LIVE TEXT pe www.sport.ro, CFR Cluj s-a distanțat la 9 puncte față de clubul patronat de Gigi Becali.