„Pe mine nu mă ia valul, am colac de salvare!” Mihai Iosif, atac la Kovacs: „Exces de zel!”

Rapid FCSB Liga 1 mihai iosif Superliga Mihai Iosif
Data publicarii: Miercuri 15 Decembrie 2021, 23:06
Data actualizarii: Miercuri 15 Decembrie 2021, 23:21

FCSB și-a luat revanșa în fața rivalei Rapid, după înfrângerea din tur.

FCSB a învins-o dramatic pe FC Rapid Bucureşti, cu scorul de 3-1 (1-1), miercuri seara, pe Arena Naţională, în etapa a 20-a a Ligii 1, într-un derbi de tradiţie în care diferenţa a fost făcută de două goluri înscrise în minutele adiţionale.

„Cred că am controlat meciul în proporție de 50-60% din durata lui. Pe unii tineri cred că i-a luat valul. Cred că trebuia ca meciul să se încheie cu un rezultat de egalitate. Pe mine nu mă ia valul pentru că am colac de salvare.

Excez de zel. I-am spus (lui Kovacs) că își bate joc de noi, dar i-am zis civilizat, fără scandal și el mi-a dat roșu... dacă pentru asta se dă roșu...

Chiar nu știu cu ce jucători vom juca la meciul cu Botoșani, pentru că avem foarte mulți jucători indisponibili.

Suporterii ne-au felicitat, pentru că am dat totul pe teren. E un rezultat mincinos, dar asta a fost, nu mai putem da timpul înapoi”, a spus Mihai Iosif la finalul meciului cu FCSB.

FCSB s-a apropiat la cinci puncte de CFR

Derbiul dintre FCSB și Rapid a fost întrerupt în minutul 3 timp de şase minute după ce galeriile celor două echipe au aruncat pe teren cu petarde, torţe şi fumigene.

Rapidiştii au purtat la intrarea pe gazon tricouri cu chipul lui Nicolae Manea, de la dispariţia căruia s-au împlinit miercuri 7 ani.

Florinel Coman a revenit pe gazon după o pauză de patru luni, ultimul său meci datând din 23 august (FCSB - Sepsi OSK 1-1).

FCSB e neînvinsă de 13 etape, în care are 12 victorii şi un egal. Rapid are doar o victorie în ultimele cinci etape, două egaluri şi două eşecuri. În tur, Rapid a învins cu 1-0.