„Lăsați-l... A dat niște «chifle»!” Jucătorul din Liga 1 care l-a uluit pe Cârțu cu seria sa unică de gafe
![Lăsați-l... A dat niște laquo;chifle raquo;! Jucătorul din Liga 1 care l-a uluit pe Cârțu cu seria sa unică de gafe Sorin Cartu Diogo Miguel Alves Luis FC Arges](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/10/09/image_galleries/734946/atac-dur-catre-sorin-cirtu-stai-sclav-pe-2-3000-de-euro_1_size6.jpg)
Sorin Cârțu, președintele Universității Craiova, reacție sinceră după seria de erori flagrante comise de un jucător din Liga 1.
Oficialul trupei din Bănie s-a declarat uluit de evoluțiile lui Miguel (28 de ani), fundașul central de la FC Argeș, susținând că „n-am văzut de când mama m-a făcut”.
„Lăsați-l... A dat niște «chifle»... N-am văzut de când mama m-a făcut! N-are niciun fel de reținere, să se gândească totuși că e în careu”, a spus Cârțu la Digi Sport.
Reacția lui Cârțu vine după ce Miguel a greșit pe bandă la ultimele meciuri ale echipei sale.
Ultima oară portughezul a gafat la meciul FCSB - FC Argeș 4-0, când a comis faultul din minutul șase care a dus la penalty-ul primit de FCSB, la scorul de 0-0.
Practic, Miguel a făcut dreptate odată cu această gafă, după ce greșise grav și la meciul cu CFR Cluj, scor 2-2, din turul playoff-ului Ligii 1. La scorul de 0-0, fundașul piteștenilor a încercat să pasese cu portarul, însă a șutat slab, iar Debeljuh a interceptat și a deschis scorul.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News