„De departe a fost numărul 1, a jucat fenomenal!” Mihai Stoica a dat trei nume după victoria cu Craiova, dar și-a ales favoritul

Mihai Stoica FCSB Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Luni 29 Ianuarie 2024, 21:57
Data actualizarii: Luni 29 Ianuarie 2024, 21:57

FCSB s-a impus fără probleme în deplasarea cu Universitatea Craiova din etapa cu numărul 23 a Superligii României, scor 0-3.

Oltenii nu au avut replică în fața vicecampioanei României, care a marcat de trei ori pe „Ion Oblemenco”, fără să încaseze gol. Scorul a fost deschis de Darius Olaru, din penalty, în al optulea minut de prelungiri ale primei reprize, iar Florinel Coman a dublat avantajul, în minutul 50.

Tabela de marcaj a fost închisă de David Miculescu, cel care a marcat la doar un minut după ce a intrat în teren, contribuind astfel la consolidarea poziției de lider în Superligă a FCSB-ului.

Mihai Stoica și-a numit favoriții după meciul cu Universitatea Craiova

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a vorbit despre fotbaliștii echipei sale și a dat trei nume când a fost întrebat despre cei mai buni de pe teren. Deși a numit trei jucători, oficialul roș-albaștrilor a punctat că „numărul 1” a fost Adrian Șut.

„Băluță, într-adevăr a răspuns pe teren, că a făcut un joc excepțional, în top 3 la mine e și el. Șut, de departe a fost numărul 1, a jucat fenomenal. Dar Șut cu Lixandru încep din ce în ce mai bine să joace.

Lixandru nu a făcut un meci slab de când a început să joace cu Cluj, a intrat la pauză în locul lui Olaru, când s-a accidentat, au găsit ai noștri modulul tactic în care să îi facă loc și lui Lixandru și lui Șut. El a jucat inter și nu a fost bine, și închizător parcă e jucător tentat să apară alături de coechipierii din față. Pentru mine au fost Șut, Coman, bineînțeles, și Băluță”, a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.