„Are o problemă, da!” Mihai Stoica a dezvăluit 'punctul slab' al lui Cristea, după penalty-ul comis în meciul cu Universitatea Craiova

Mihai Stoica Iulian Cristea Liga 1 Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Luni 04 Aprilie 2022, 22:27
Data actualizarii: Luni 04 Aprilie 2022, 22:28

FCSB a pierdut în meciul cu Universitatea Craiova și pierde din teren în lupta pentru titlu, 0-2.

Primul gol al oltenilor a fost marcat în prelungirile primei reprize, din penalty, de Andrei Ivan, fiind și cel care a scos lovitura de pedeapsă. Atacantul Universității Craiova a căzut după un duel cu Iulian Cristea în careu, iar arbitrul Horațiu Feșnic nu a stat pe gânduri, arătând punctul cu var.

Mihai Stoica a identificat principala problemă a lui Iulian Cristea

Managerul general al vicecampioanei României a vorbit despre meciul pierdut de echipa sa, considerând rezultatul ca fiind unul mincinos. Mihai Stoica a vorbit și despre penalty-ul provocat de Iulian Cristea, punctând care este principala problemă pe care îl are fundașul central al roș-albaștrilor.

Oficialul FCSB-ului i-a lăudat calitățile lui Cristea, însă a punctat care a fost eroarea făcută de jucător la duelul în urma căruia Andrei Ivan a scos lovitura de pedeapsă.

„Are o problemă, da. Cristea este cel mai rapid fundaş central român, la ora actuală. Se bazează pe calităţile lui fizice remarcabile, dar câteodată e mai bine să nu. Cred că putea fi blocat Ivan, venea Creţu în faţa lui. Se expune”, a declarat Mihai Stoica, potrivit Orange Sport.

• 1.5 milioane de euro este cota lui Iulian Cristea conform Transfermarkt.
  • un gol și trei assist-uri a bifat fundașul central în 28 de meciuri jucate în acest sezon.