„Arbitraj la alibi!” Aganovic și-a continuat „duelul” cu Sebastian Colțescu și după fluierul final

adnan aganovic FCSB Sebastian Coltescu Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Superliga Adnan Aganovic
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 03 Aprilie 2023, 23:01
Data actualizarii: Luni 03 Aprilie 2023, 23:10

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a capitulat, pe teren propriu, în fața vicecampioanei FCSB, scor 1-2, în etapa cu numărul doi din playoff-ul Superligii.

La finalul partidei, Aganovic, unul dintre cei mai nervoși jucători ai lui Sepsi a explicat ce a avut de împărțit cu „centralul” Sebastian Colțescu și de ce i-a arătat acesta cartonașul galben.

Adnan Aganovic (35 de ani) l-a criticat pe Colțescu, acuzându-l de arbitraj la alibi.

Aganovic: „Meritam cel puțin un punct!”

„Din păcate nu am luat nimic, meritam cel puțin un punct. Am produs fotbal, dar Târnovanu a făcut un meci excepțional, a fost omul meciului. Mereu face meciuri mari aici.

Arbitrul i-a ajutat cu tragerile de timp. Nu a dat niciun galben toată repriza secundă. Mi s-a părut un arbitraj la alibi, dar asta este. Au stat mai mult de 10 ori pe jos, el n-a dat niciun galben.

Trăgea Tamm de timp, el nu zicea nimic. Nu grăbea niciun jucător. Lui îi convenea să fie așa. Nu cred că s-a jucat 5 minute în repriza secundă.

Cred că am arătat și la Farul că suntem o echipă bună. Și azi ne-a lipsit un pic de șansă. Cred că suntem pe drumul bun, dar ne lipsește o victorie. Ne lipsesc punctele. O victorie ne va debloca. Noi suntem pregătiți de play-off”, a spus Aganovic la finalul meciului cu FCSB.

În urma rezultatelor din această etapă, FCSB a urcat la trei puncte de liderul Farul și la un punct de CFR Cluj. În următoarea etapă, roș-albaștrii joacă în deplasare cu CFR Cluj.