Viorel Moldovan: "O victorie fara emotii la Cluj"

Data publicarii: Luni 13 August 2007, 18:10
Data actualizarii: Luni 13 August 2007, 18:10
ZOTTA: "AM FACUT 60 DE MINUTE EXCELENTE"
"Suntem pe un drum bun", spun rapidistii dupa ce au invins la Cluj, scor 2-1. Nou promovata Universitatea Cluj,  le-a dat, insa, batai de cap rapidistilor care au castigat gratie unui autogol.
Rapidistii urmeaza modelul Stelei: doar rezultatul conteaza! Chiar daca au tremurat serios in fata nou promovatei Universitatea Cluj, rapidistii sunt multumiti ca au castigat.

"

Eu chiar nu am tremurat, eu am avut incredere ca vom castiga astazi, e o victorie meritata si ii felicit pe baieti si antrenorul pentru aceasta victorie. Clujul nu a avut multe ocazii, a fost destula presiune, dar si noi in prima repriza am avut multe ocazii, a fost un joc frumos si ma bucur ca am reusit sa il castigam", a spus Viorel Moldovan la sfarsitul partidei de la Cluj."

"A fost o victorie cu emotii, insa sunt 3 puncte mari, o victorie meritata. Am facut o prima repriza exceptionala, cred eu, si un inceput de repriza secunda bun, si cred ca ne-am asigurat victoria cu aceste 60 de minute excelente ale noastre", a spus si directorul general al Rapidului, Constantin Zotta.