Viitorul Gica Hagi Leo Grozavu Liga 1 sepsi Superliga VIITORUL - SEPSI SF. GHEORGHE 4-1 | Meci nebun la Constanta! 5 goluri, doua eliminari pentru Sepsi si multe decizii controversate! Viitorul urca pe locul 2 in clasamentul Ligii 1! FAZELE
Data publicarii: Luni 25 Noiembrie 2019, 19:30
Data actualizarii: Luni 25 Noiembrie 2019, 22:31

Viitorul s-a impus cu 4-1 in fata celor de la Sepsi dupa un meci in care oaspetii au evoluat cu 2 oamenii in minus din minutul 36.

VIITORUL - SEPSI SF. GHEORGHE 4-1

FINAL DE MECI: Viitorul se impune pe teren propriu in fata celor de la Viitorul si urca pe locul 2 in clasamentul Ligii 1 la doar 2 puncte de liderul CFR Cluj. Dupa un meci in care oaspetii au evoluat cu doi oameni mai putin inca din minutul 36, Viitorul s-a dezlanutit dupa pauza si a reusit sa castige cateogric meciul din aceasta seara.

• VIITORUL - SEPSI SF. GHEORGHE, LIVE 20:30 | Viitorul cauta al 3-lea meci fara infrangere in campionat! Leo Grozavu, la primul meci pe banca lui Sepsi! Echipele probabile

Min 90: Meciul va fi prelungit cu 3 minute

Min 86: GOOOL VIITORUL! Cosmin Matei executa lovitura de la 11 metri si marcheaza

Min 85: Penalty pentru Viitorul! Coltescu arata punctul cu var dupa un hent in careu

Min 79: GOOOOL VIITORUL! Rivaldinho inscrie cu un sut din care si il ivinge pe NIczuly. Trupa lui Hagi isi mareste avantajul cu cateva minute inainte de finalul partidei

Min 52: GOOOL VIITORUL! Louis Munteanu o aduce pe Viitorul din nou in avantaj cu un sut din careu

Min 46: Schimbare la Viitorul: Iese Matei si intra Iacob

Min 46: A inceput repriza a doua

PAUZA

Min 37: CARTONAS ROSU SEPSI! Bouhenna primeste al doilea cartonas galben in mai putin de 3 minute si este eliminat de Sebastian Coltescu.

Min 35: OCAZIE MARE VIITORUL! Ciobanu trimite o lovitura de cap din careu, dar nu prinde spatiul portii

Min 33: Cartonas galben Sepsi! Bouhenna este avertizat de Coltescu

Min 33: Cartonas rosu Sepsi! Tincu este eliminat dupa ce a luat doua galbene in 10 minute

Min 27: GOOOL SEPSI! Safranco restabileste egalitatea dupa o gafa a lui Cabuz. Viitorul cere fault in atac, insa arbitrul valideaza golul

Min 23: Cartonas galben Sepsi! Tincu este avertizat

Min 18: Schimbare la Viitorul! Iese Zoua accidentat si intra Luis Munteanu

Min 4: GOOOL VIITORUL! Ghita marcheaza cu o lovitura de cap din careu

Min 1: OCAZIE VIITORUL! Rivalidnho suteaza din afara careului, dar NIczuly prinde mingea

Min 1: A inceput partida

ECHIPELE DE START:

Viitorul: Cabuz - Mladen, Artean, Ghita, De Nooijer - Ciobanu, Achim, Iacob - Rivaldinho, Houri, Zoua

Sepsi: Niczuly - Florin Stefan, Diakhite, Bouhenna, Szabolcs - Vasvari, Tincu, Velev - Carnat, Gal-Andrezly, Safranco

Viitorul o intalneste in aceasta seara pe teren propriu pe Sepsi Sf. Ghoerghe in ultimul meci din cadrul etapei a 17-a din Liga 1. Echipa antrenata de Gica Hagi vine dupa un egal la Hermannstadt, scor 1-1. In acest moment Viitorul se claseaza pe locul 4 in clasamentul Ligii 1 cu 29 de puncte dupa 16 etape. In cazul unei victorii constantentii pot urca pana pe locul 2, la 2 puncte in spatele liderului CFR. Pana in acest moment Viitorul a marcat 35 de goluri, avand al 2-lea cel mai bun atac din campionat si a primit 19.

De partea cealalatea, Sepsi a ajuns la al 5-lea meci consecutiv fara victorie in campionat si se afla pe locul 11 in clasament cu 16 puncte dupa 16 meciuri. Va fi primul meci pe banca covansenilor pentru Leo Grozavu dupa ce oficialii celor de la Sepsi au decis sa ii rezilieze contractul lui Laszlo Balint. In cazul unei victorii Sepsi va urca o pozitie in clasament, pe locul 10 si ar acumula 19 puncte. Pana in acest moment Sepsi a marcat 14 goluri si a primit 14, avand printre cele mai slabe atacuri din Liga 1.

In meciul tur disputat la Sfantu Gheorghe, cele doua formatii au incheiat partida la egalitate, scor 2-2 dupa golurile marcate de Carnat si Bouhenna pentru Sepsi, respectiv Ciobanu si Eric pentru Viitorul.

Echipele probabile:

Viitorul: Cabuz - Dussaut, Mladen, Ghita, De Nooijer - Ciobanu, Achim, Houri - Matei, Ganea, Rivaldinho

Rezerve: Buzbuchi, Artean, Filip, Iacob, Dulca, Zoua, Munteanu

Sepsi: Niczuly - Kylien, Tincu, Bouhenna, Stefan - Velev, Vasvari, Gal-Andrezly - Flores, Stefanescu, Safranko

Rezerve: Fejer, Deaconu, Adebanjo, Salli, Konogo, Karanovici, Carnat