Vasluiul a zdrobit pe Gloria Buzau!

Data publicarii: Duminica 07 Octombrie 2007, 16:44
Data actualizarii: Duminica 07 Octombrie 2007, 16:44
FC VASLUI 4 - 1 GLORIA BUZAU

Vasluiul se tine tare pe pozitii, ii sufla in ceafa CFR-ului lui Muresan dupa victoria 4 la 1 cu Gloria Buzau. Sarbul Ljubinkovici a fost eroul meciului cu Steaua 2, a marcat trei goluri pentru moldoveni. Provincia face in continuare legea in liga lui Mitica, dupa CFR Cluj care sambata a ramas lider in campinat, si Vasluiul si-a consolidat pozitia pe podium. Vasluienii au batut acasa Steaua 2, Golria Buzau cu scorul de 4-1.

Golgeterul Ljubinkovici a deschis scorul in minutul 25, iar pana la finalul reprizei secunde sarbul a reusit dubla, a marcat pentru 2 la 0 in minutul 39. Vasluiul a incheiat in forta prima parte a jocului, cu un minut inainte de final, Bukvici a marcat al treilea gol al meciului. In minutul 51 cand fostul stelist Alin Litu a redus din diferenta.Ljubinkovici a lovit din nou in minutul 71 si a reusit hattrickul.

Vaslui a intrat in teren cu urmatorul 11: Haisan, Balace, Buhus, Mardare, Apostol, Sabou, Munteanu, Gheorghiu, Frunza, Bukvic, Ljubinkovic.

Gloria Buzau a intrat in teren cu urmatorul 11: Minca, Ezze, Jozic, Tudose, Doicaru, Ionescu, Vlaicu, Iovita, Simion, Litu, Kleyr.