Urziceniul termina turul pe podium: U Cluj 0-2 Urziceni

Data publicarii: Duminica 16 Decembrie 2007, 11:57
Data actualizarii: Duminica 16 Decembrie 2007, 11:57
U CLUJ 0-2 URZICENI

Urziceniul termina pe podium turul dupa ce s-a impus fara drept de apel in fata Universitatii Cluj. Pe un teren inghetat si acoperit de zapada baietii lui dan petrescu nu au avut probleme in fata clujenilor de care au trecut cu 2-0.Urziceniul incepe tare iar in minutul 12 Mara patrunde excelent pe partea dreapta si Bilasco puncteaza cu o lovitura de cap, din 3 metri, la coltul scurt. Pe finalul primei reprize Galamaz majoreaza diferenta printr-o lovitura de cap la coltul scurt, dupa un corner batut excelent de Apostol.

Echipa de start a lui U Cluj:Szolomajer, Ungurusan, Astorga, Olah, Bus, Muresan, Coman, Haciatrian, Goga, Jovanovic.

Echipa de start a Unirii Urziceni: Stelea, Balint, Galamaz, Bordeanu, Mehmedovic, C. Petre, Mara, Paduretu, Apostol, Onofras, Bilasco

Min 11: GOL Urziceni. Bilasco deschide scorul pentru echipa lui Dan Petrescu!
Min 39: GOL Urziiceni!Galamaz majoreaza diferenta printr-o lovitura de cap la coltul scurt, dupa un corner batut excelent de Apostol