FOTO ȘI VIDEO Universitatea Craiova merge ceas în amicale: o nouă victorie pentru echipa lui Neagoe
![Universitatea Craiova merge ceas în amicale: o nouă victorie pentru echipa lui Neagoe KF Drita Eugen Neagoe Universitatea Craiova](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/06/28/image_galleries/785238/universitatea-craiova-merge-ceas-in-amicale-o-noua-victorie-pentru-echipa-lui-neagoe_5_size6.jpg)
Universitatea Craiova se află într-un cantonament în Bulgaria înaintea noului sezon din Liga 1.
Echipa de fotbal Universitatea Craiova a învins formaţia kosovară KF Drita cu scorul de 2-0, miercuri, într-un meci amical jucat în stagiul de la Bansko (Bulgaria).
Universitatea Craiova merge ceas în amicale: o nouă victorie pentru echipa lui Neagoe
Potrivit paginii de Facebook a clubului din Bănie, Universitatea s-a impus prin golurile marcate de Alexandru Creţu (77) şi Ante Roguljic (83).
Antrenorul Eugen Neagoe a început meciul cu vicecampioana Kosovo cu formula: David Lazar - Vlădoiu, Mendy, Raul Silva, Borţa - Căpăţînă, Mateiu - A. Ivan, M. Danciu, Mitriţă - Koljic.
După 2-0 cu Botev Plovdiv şi 2-0 cu KF Drita, Universitatea va juca un nou meci amical pe 1 iulie, cu campioana Bulgariei, Ludogoreţ Razgrad (ora 18:00).
Agerpres
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News