Unirea invinge in prelungiri! Alba Iulia 3-2 Ceahlaul Piatra Neamt!

Ceahlaul Piatra Neamt Unirea Alba Iulia Superliga
Data publicarii: Vineri 16 Aprilie 2010, 16:50
Data actualizarii: Vineri 16 Aprilie 2010, 19:05

Unirea Alba Iulia a castigat cu 3-2 in fata Ceahlaului, dupa un gol marcat de Jovanovic in minutul 93!

Pentru Unirea au marcat Jovanovici '27, '90+3 si Fl. Dan '44, in timp ce pentru
Ceahlaul au inscris Badescu '35 si Cebotaru '55.

Unirea Alba Iulia a preluat conducerea pe tabela de marcaj in minutul 27, cand Jovanovici a reluat cu capul, din 8 metri, o centrare de pe stanga a lui Bucurica.

In minutul 35, Ceahlaul a readus egalitatea, prin Badescu, care a scapat singur si a marcat pentru 1-1.

Florin Dan a inscris pentru 2-1 in minutul 44, dupa o centrare de pe stanga.
Ceahlaul a revenit din nou, in minutul 55, cand Cebotaru a inscris pentru 2-2, din 3 metri.

In minutul 90+3, Jovanovici a marcat din nou reusind sa aduca victoria echipei sale.

Unirea Alba Iulia: 12. Cernea - 17. I. Balan, 2. Poverlovici, 13. Vujadinovici, 23.
Bucurica - 20. Olah, 5. Dalbea, 26. Varga (11. Enzo '64), 14. C. Cristea (22. Vitinha '73) - 19. Fl. Dan (18. Baltoi '82), 33. N. Jovanovici. Antrenor: Blaz Sliskovici.

Ceahlaul Piatra Neamt: 22. Villadsen - 13. Barcauan, 17. Vitelaru, 24. Forminte, 20. Ambourouet - 7. Cebotaru (21. Velkoski '78), 15. Badescu, 5. Stevici, 18. Balde, 10. Vasilache (16. Jeremici '85) - 9. Edson (19. Mulisa '46). Antrenor: Zoran Filipovici.

Cartonase galbene: Balan '18, Bucurica '28, Jovanovici '90+3 / Vasilache '31
Arbitri: Mugurel Draganescu (central) - Adrian Vidan, Bogdan Velicu (asistenti) - Teodora Albon (rezerva)
Observatori: George Ionescu, Dan Ionescu.