Unde s-a greșit în primul „11” al FCSB-ului? Gigi Becali a oferit răspunsul

FCSB FCSB - CFR Cluj Gigi Becali Superliga Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Joi 15 Decembrie 2022, 23:00
Data actualizarii: Joi 15 Decembrie 2022, 22:56

„Roș-albaștrii” au pierdut cu CFR Cluj în meciul restant din etapa a șasea, scor 0-1, pe Arena Națională.

Din articol

După meci, Gigi Becali a vorbit despre primul „11” trimis în teren, evidențiind faptul că nu ar fi trebuit ca Billel Omrani să fie titularizat, ci în locul său să se afle încă din primul minut David Miculescu.

„Unde am greșit eu e că am greșit cu Omrani. Trebuia să joace David Miculescu”, a spus Gigi Becali la televiziunea Digi Sport.

Cotat la 1.5 milioane de euro, arădeanul a fost introdus în joc la pauză și a avut câteva faze periculoase la poarta lui Scuffet. În minutul 88, Miculescu a avut o acțiune pe cont propriu, intrând în interior și șutând, dar balonul a trecut peste poartă, iar faza s-a stins.

Echipele de start în FCSB - CFR Cluj:

• FCSB: A. Vlad - Crețu, Dawa, Tamm, Radunovic - Oaidă, Șut, Edjouma - Cordea, Omrani, Popescu
  • CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Camora - Bordeianu, Boateng, Deac - Yeboah, Janga, Petrila

FCSB - CFR Cluj

Meciul dintre FCSB și CFR Cluj, restanța din etapa a 9-a, a adus trei puncte importante pentru echipa lui Dan Petrescu. Ardelenii au ajuns la 44 de puncte și au egalat liderul Farul Constanța.

De partea cealaltă, FCSB rămâne pe locul patru, cu 35 de puncte, în spatele Rapidului și la egalitate de puncte cu Universitatea Craiova. În următoarea etapă, vicecampioana va juca ”acasă” cu FC Botoșani, în timp ce CFR va primi vizita celor de la Hermannstadt.