Emotii pentru un fotbalist din Liga I: i s-a facut rau imediat dupa meci si a stat mai bine de 10 minute intins pe gazon

Data publicarii: Luni 09 Mai 2016, 20:19
Data actualizarii: Marti 10 Mai 2016, 21:12

FC Voluntari a pierdut pe teren propriu impotriva Iasiului si ramane pe loc de baraj. Ilfovenii au avut emotii la finalul partidei si pentru tanarul Bogdan Tiru (22 de ani), caruia i s-a facut rau.

UPDATE | Potrivit unor membri din stafful Voluntariului, Tiru a suferit o cadere din cauza efortului depus in timpul meciului.

Bogdan Tiru a fost titular in meciul cu CSMS Iasi, incheiat cu infrangerea echipei sale, scor 1-2. Acesta a jucat toate cele 90 de minute, dar la finalul partidei i s-a facut rau.

Potrivit reporterului ProTV si Sport.ro, Tiru a ramas intins pe gazon timp de 10 minute la finalul partidei, primind de urgenta ajutor din partea medicului echipei. Doctorul i-a administrat acestuia si o injectie, ulterior fotbalistul fiind ajutat de cei prezenti sa mearga la vestiare.

Pentru moment, mai multe nu se stiu despre motivul pentru care Tiru s-a simtit rau.

Crescut de Viitorul, Tiru a ajuns in acest sezon la Voluntari, bifand 12 aparitii si 1 gol pentru formatia ilfoveana.