Toate tunurile pe Săpunaru! Fanii Rapidului au luat foc: "Retrage-te, gata! / Ne-ai mâncat meciul și campionatul"

Rapid Cristi Sapunaru Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Sambata 24 Februarie 2024, 22:11
Data actualizarii: Sambata 24 Februarie 2024, 22:11

Rapid a pierdut pentru prima dată în 2024, 1-3 pe terenul lui Poli Iași, în runda cu numărul 27 din Liga 1.

După 0-0 la pauză, Rapid a început bine prima repriză, iar Ermal Krasniqi a deschis scorul în minutul 52. După doar trei minute, Poli Iași a egalat prin Bettaieb, în urma unei gafe de proporții a căpitanului Cristi Săpunaru, care a dat pe lângă minge la o fază simplă.

Comentarii dure ale fanilor Rapidului după eșecul cu Poli Iași

Gazdele au dat lovitura pe final. Alin Roman și Shayon Harrison au marcat în minutele 88, respectiv 90+4, iar Poli Iași s-a impus cu 3-1.

Numeroși fani ai Rapidului și-au exprimat nemulțumirea după meci pe pagina oficială de Facebook a clubului. Multe comentarii erau adresate căpitanului Cristi Săpunaru, unii fani cerând chiar trecerea veteranului pe banca de rezerve.

"Ar fi timpul ca Bergodi să dea un semnal și să-l schimbe pe Săpunaru așa ca o reacție la gafa anului! Căpitanul este el căpitan, dar Bergodi este antrenorul. Poate se simte căpitanul și se dă singur accidentat", a scris unul dintre fani.

Alte comentarii ale fanilor rapidiști după eșecul cu Poli Iași:

• "Niciun respect față de omul care a investit atâția bani. Rușine!"
  • "Ăștia se prefac ca vor titlul și noi chiar îi credem!"
  • "Săpunaru trebuie sa înteleagă că nu mai este apt pentru acest nivel"
  • "Vrem să ne batem la titlu, dar din păcate este foarte rușinos"
  • "Dacă joaca Săpunaru și anul viitor, Rapid nu are șanse la titlu!"
  • "Mulțumim legendei Sapunaru! Propun să mai joace vreo 3 sezoane, nu numai unul"
  • "Timpul sa agățam ghetele"
  • "Cine va avea curaj să îl scoată din echipă pe Săpunaru?"
  • "Săpunaru, retrage-te, GATA!"
  • "Săpunareeeeeee, ne-ai mâncat meciul și campionatul, Săpunare..."
  • "Săpun, e timpul..."

După eșecul de la Iași, Rapid a rămas pe locul 3, cu 48 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj și la șapte lungimi în spatele liderului FCSB, care are un meci mai puțin.