Timisoara merge in Europa League: Pandurii 0-0 Timisoara!

Pandurii Targu Jiu Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Luni 17 Mai 2010, 21:31
Data actualizarii: Marti 18 Mai 2010, 00:40

Timisoara merge in Europa League. Elevii lui Sabau au ratat preliminariile Champions League. Timisoara nu a reusit sa bata pe Pandurii, echipa care este condamnata la retrogradare.

Timisoara a ratat sansa sa joace in Liga. A pierdut orice sansa dupa egalul, 0-0, de la Targu-Jiu. "Pandurii" au avut cele mai mari ocazii ale meciului cu cateva minute inainte de pauza, Orac n-a nimerit poarta, iar brazilianul Tremonti a trimis putin pe langa vinclu dupa reluare. De disperare, Sabau ar fi intrat el sa dea gol. Timisoara putea castiga in ultimul minut, dar Popete a scos de pe linia portii sutul lui Cocis.

Echipele de start:

Poli Timisoara: Taborda, Luchin, Nibombe, Cisovsky, Sepsi, Maxim, Bourceanu, Curtean, Cocis, Magera, Goga

Pandurii Tg. Jiu: Mingote, Cardoso, Chibulcutean, Ad. Rusu, Popete, Pacurar, Murgan, D. Orac, Hidisan, Stromajer, Kamara