Tiki-taka Barcelonaaa! Faza pentru care a fost adus Reghe la Steaua! Ocazia superba creata de Rusescu si Rocha! VIDEO!

Data publicarii: Miercuri 20 Iunie 2012, 23:12
Data actualizarii: Miercuri 20 Iunie 2012, 23:37

Steaua a facut 1-1 intr-un amical cu Torpedo - fara 7 titulari, Reghe s-a bazat insa pe atacantii pe care ii va folosi aproape sigur in meciurile oficiale!

Rocha - Rusescu este cuplul de atacanti cu care Laurentiu Reghecampf vrea sa castige titlul 24 din istoria Stelei. Cei doi jucatori au fost titulari in amicalul cu georgienii de la Torpedo Kutaisi si au creat multe faze de poarta in prima repriza pana sa fie inlocuiti.

Daca Rusescu a fost cu golul si pasele, Adi Rocha a fost cu ratarile. Brazilianul a ratat 3 ocazii foarte mari iar fanii deja incepeau sa se ingrijoreze: "Ce era Tatu, dar ce e Rocha?!" spuneau disperati fanii in timpul meciului.

Rocha a fost la capatul si celei mai frumoase faze de atac a Stelei. In minutul 44, ros-albastrii au creat o faza rapida care a adus aminte de jocul cu care Chiajna a reusit multe surprize in returul acestui sezon. Centrarea lui Parvulescu a fost retrimisa spectaculos in 6m de Rusescu iar de acolo Rocha a reluat puternic insa pe centrul portii iar portarul a reusit sa respinga

Sursa: Transilvania Look