Debut ratat pentru Reghe! Rocha a ratat incredibil, Steaua s-a jucat cu ocaziile in prima repriza! Cojocaru a comis-o ca Cech la Euro! Steaua 1-1 Torpedo

Steaua Torpedo Superliga
Data publicarii: Miercuri 20 Iunie 2012, 21:16
Data actualizarii: Joi 21 Iunie 2012, 08:31

Steaua nu a reusit sa se impuna in primul meci cu Reghecampf pe banca!
CLICK AICI PENTRU MECIUL INTEGRAL

Se termina 1-1! Steaua nu obtine victoria la primul meci cu Reghecampf pe banca. Exista si semne bune - in ciuda unor numeroase ratari, Adi Rocha a aparut foarte des la finalizare iar pustiul Filip s-a descurcat foarte bine. Dumitras a jucat bine ca fundas dreapta, in repriza a doua s-a vazut ca nu era obisnuit cu postul de fundas central.
In repriza a doua, Fl Costea a parut cel mai activ insa a ratat si el mult.
Fara 7 titulari, jucatorii care au fost la nationala, Steaua a jucat o repriza bine iar apoi s-a vazut lipsa fundasilor din lot

Min 88.
Foarte aproape de un nou gol cei de la Torpedo dupa o centrare pe jos care a trecut extrem de periculos prin fata portii lui Cojocaru
Min 81. Fl Costea centreaza din partea dreapta cu piciorul stang, Mihai Costea este jenat iar devierea lui trece peste poarta
Min 77. Iulian Rosu suteaza puternic, mingea trece peste poarta. Mult tupeu aratat de pustiul Stelei
Min 76. Fl Costea intra in centru din flancul stang, mingea este respinsa greu de portar
Min 70. Parada incredibila a lui Cojocaru dupa o faza la care scapasera 3 adversari singuri cu el
Min 69. Fl Costea suteaza puternic de la marginea careului, respinge portarul lui Torpedo in lateral.
Min 64. A intrat Cristi Puscas la Steaua in locul lui Pintilii
Min 62. Cojocaru respinge bine un corner al celor de la Torpedo, portarul Stelei pare ca si-a revenit dupa gafa de la gol
Min 59. GOOOOL TORPEDO! Cojocaru face o eroare imensa, scapa mingea dupa o centrare usoara, iar cei de la Torpedo reusesc sa egaleze.
Min 56.
Lovitura libera pentru Torpedo dupa un fault al lui Tibi Balan - lovitura libera este trimisa in zid, gruzinii cer penalty iar reluarile arata ca Rosu ridicase cotul si se putea acorda penalty pentru Torpedo.

Min 53.
Mihai Costea suteaza de la marginea careului, mingea trece pe langa poarta

A inceput repriza a doua - Reghe a facut 5 schimbari, Tibi Balan este capitanul Stelei. Iata cum arata echipa Stelei in repriza a 2-a:
Cojocaru - Iulian Rosu, Dumitras, Filip, Lupu - Pintilii, Nastasie, Tibi Balan - Nikolic, Mihai Costea, Florin Costea

Min 45. Parvulescu suteaza puternic din careu, mingea ia altitudine si se duce peste poarta
Min 44. Centrare excelenta a lui Parvulescu, Rusescu recentreaza pe 6m de unde Rocha trimite puternic cu capul insa pe centrul portii iar goalkeeperul lui Torpedo apara

Min 43.
Filip suteaza puternic de la distanta, fara probleme insa pentru portarul advers
MIn 38. Ocazie mare a lui Rocha - scapat singur cu portarul s-a dezechilibrat cand i-a luat fata unui adversar si a sutat mult peste poarta
Min 34. GOOOOL STEAUA! Rusescu suteaza de la 25m, un fundas deviaza mingea iar portarul nu are nicio sansa

Min 31. Balan rateaza de doua ori din careu, dupa o centrare deviata de pe partea stanga! La a doua reluare, mijlocasul Stelei putea lasa mingea pentru Adi Rocha, plasat excelent, insa nu l-a vazut pe brazilian in spatele sau si a preferat sa suteze!
Min 28. Centrare excelenta in fata portii a lui Dumitras, Rocha nu reuseste sa ajunga la balon si sa-l impinga in poarta
Min 25. Adi Rocha are cea mai mare ocazie a meciului - a scapat singur cu portarul, l-a driblat si pe acesta insa a ajuns in lateral iar sutul lui a fost deviat in corner de un fundas georgian.
Min 22. Rocha intra in careu insa e blocat in ultima clipa si e corner pentru Steaua.
Min 14. Panica in careul Stelei dupa un corner. Stanca reuseste pana la urma sa prinda mingea!
Min 6. Parvulescu face un fault in aparare, lovitura libera a georgienilor e respinsa usor de apararea Stelei.
Min 5.
Prima faza pentru Steaua, portarul georgienilor respinge o centrare dificila de langa Martinovici.

Ploua foarte puternic in Austria. Meciul Steaua - Torpedo se joaca in conditii dificile