SuperDan a vrut sa PLECE de la pauza meciului! Petrescu a dezvaluit cum a reusit sa schimbe soarta Supercupei: "Am facut miracole"

Data publicarii: Miercuri 08 Iulie 2015, 23:05
Data actualizarii: Miercuri 08 Iulie 2015, 23:10

Steaua 0-1 ASA / Dan Petrescu a dezvaluit la Sport.ro cum a reusit sa-si motiveze jucatorii la pauza meciului cu Steaua.

Dupa un inceput mai slab de meci, muresenii si-au revenit in repriza a doua si au reusit sa marcheze in minutul 63 prin Axente. Dan Petrescu revine in Liga I cu un nou trofeu, dar pleaca imediat dupa meci in China. SuperDan dezvaluie ca si-a amenintat jucatorii ca va pleca inca de la pauza!

"A fost o luna incredibil de grea, am facut mircole, am cumparat 12 jucatori, dupa care s-a intamplat ce s-a intamplat. N'Doye s-a antrenat doar 4 zile si a jucat excelent. Am avut probleme mari, a trebuit sa schimb ceva pentru ca echipa nu a aratat foarte bine la antrenament. Steaua a fost mult mai buna in prima repriza, am fost marcati de evenimente, dar i-am certat zdravan la pauza. Le-am zis: vreti sa pleci de acum? Si s-a vazut

Foarte greu plec acum. Daca nu erau acele probleme ma gandeam sa raman, chiar daca era o oferta extraordinara pentru mine si familia mea. N-am niciun mesaj pentru Becali, eu mi-am facut datoria. Lui Radoi ii urez multa bafta in cariera lui de antrenor, va avea presiune mare.

Nu stiu cum e in China, sper sa fie ca in Rusia", a declarat Dan Petrescu la Sport.ro.