Stoican, la prima victorie in Liga 1: "Le-am spus jucatorilor ca e IMPOSIBIL sa nu marcam, ca trebuie sa uite de golul marcat de Otelul!" Ce a spus la finalul partidei:

Flavius Stoican Dinamo Superliga
Data publicarii: Duminica 29 Septembrie 2013, 23:37
Data actualizarii: Duminica 29 Septembrie 2013, 23:40

►Pe ei, olteni! Pacos - Pandurii, joi 22:00, IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro!

Flavius Stoican, antrenorul lui Dinamo, a debutat cu dreptul in Liga 1, castigand primul sau meci oficial in campionatul intern, scor 2-1, pe terenul Otelului.

"Sunt foarte bucuros, trebuie sa verific jucatorii pentru atitudine. Chiar daca am fost condusi, am dat dovada de maturitate, am dat dovada ca putem intoarce rezultatul indiferent de adversar.

A fost o prima repriza ciuda, in care nu am dominat nici noi, nici Otelul. A picat golul lor. Le-am zis jucatorilor la pauza ca este imposibil sa nu marcam, ca scorul, pentru mine, este 0-0, nu 1-0, dar ca trebuie sa se daruiasca pe teren.

Schimbarea lui Luchin a fost doar din ratiuni tactice. Luchin este unul dintre pionii principali ai echipei, dar astazi am considerat ca trebuie sa-l schimb.

Sunt increzator in sansele echipei noastre si sper sa avem evolutii din ce in ce mai bune", a spus Flavius Stoican la Digi.