"Steaua n-a avut nicio ocazie! A dat gol dupa un fault inexistent!" Ce i-a spus Neagoe la finalul meciului arbitrului Alexandru Tudor

Steaua CSM Iasi Superliga
Data publicarii: Duminica 30 Octombrie 2016, 22:51
Data actualizarii: Duminica 30 Octombrie 2016, 23:00

Imperiul contraataca! Manchester City - Barcelona, marti, 1 noiembrie, 21:45, in direct la PRO TV! Joi, 22:00 FC Zurich - Steaua, in direct la PRO TV!

CSM Iasi 0-2 Steaua / Antrenorul gazdelor, Eugen Neagoe, a vorbit dupa partida cu Steaua cu arbitrul meciului, Alexandru Tudor, reprosandu-i lovitura libera din care Tamas a deschis scorul.

"Am primit un cartonas rosu in primele minute. Este un copil (Boiciuc), a facut o greseala foarte mare. Sper sa inteleaga si sa nu se mai repete. I-am felicitat pe baieti dupa joc. Asa mi-as dori sa arate echipa mereu.

Steaua nu si-a creat nicio ocazie. A marcat gol dintr-o lovitura libera inexistenta. Am incercat sa vorbesc cu el dupa meci si incerca sa-mi arate regulamentul. Am discutat ca doi barbati. Nu poate fi fault la o intrare prin alunecare in care jucatorul atinge mingea.

Spre finalul meciului am avut o bara. Le-am spus baietilor ca in repriza a doua vom avea sanse. Daca marcam, cred ca meciul se termina la egalitate" a spus Ionut Neagoe la Digi Sport la finalul partidei.