Steaua invincibila: 6 victorii in amicale! Steaua 3-0 Wattens! Vezi golurile date de Stancu, Nicolita si Surdu!

Data publicarii: Miercuri 14 Iulie 2010, 08:55
Data actualizarii: Miercuri 14 Iulie 2010, 08:55

Steaua a terminat cu o victorie amicalul cu nabadai de marti seara! Stelistii au fost goniti de pe teren cu 10 minute inainte de final de o FURTUNA!

Meciul s-a incheiat in minutul 80, din cauza unei furtuni, oficialii celor doua echipe luand decizia de a pune capat partidei! Steaua conducea cu 3-0 prin golurile lui Stancu '20, Nicolita '23 si Romeo Surdu '70.

Cu 10 minute inainte de meci Steaua si-a schimbat adversara: egiptenii de la Zamalek  au anuntat ca au probleme de lot si nu pot onora amicalul programat.

Steaua a  disputat ultimul meci al stagiului de pregatire din Austria impotriva echipei locale Wattens (liga a III a). Angelov a debutat la Steaua: a intrat in minutul 76 si a jucat doar 4 minute!

Cele mai tari faze ale meciului:

Min 80: Meciul este intrerupt cu 10 minute inainte de final din cauza unei furtuni!

Min 76:  Angelov intra in locul lui Dorel Stoica!

Min 70:  GOL STEAUA: Romeo Surdu face 3-0 din pasa lui Al.Lazar!

Min 63:
Surdu are o actiune buna insa este prins in offside!

Min 61:
Lazar si Ionescu intra in locul lui Pacurar si Radut

Min 56: Radut suteaza puternic, portarul austriac retine cu greutate!

Min 50: Steaua incepe in atac repriza a doua!

Min 46: Incepe repriza a doua! La Steaua Toja, Martinovici, Gardos, Surdu si Todorov intra in locul lui Stancu, Nicolita, Abrudan, Alves si Emeghara

-Finalul primei reprize-

Min 45: Steaua termina repriza in atac! Baietii lui Piturca rateaza insa foarte mult!

Min 40: Steaua domina! Radut incearca un lob insa mingea trece pe langa poarta!

Min 33:
Pacurar suteaza pe langa poarta de la 20 de metri!

Min 27: Ocazie pentru austrieci: centreaza in careu insa mingea este trimisa pe langa poarta!

Min 22: GOL STEAUA! Banel Nicolita inscrie dupa o pasa a lui Radut!

Min 19: GOL STEAUA! Bogdan Stancu inscrie cu capul din centrarea lui Tanase!

Min 15: Tatarusanu este pus la incercare: retine usor un sut al austriecilor!

Min 14: Banel are o actiune insa este fluierat pentru o pozitie de offside!

Min 13: Steaua joaca impotriva unor jucatori care sunt muncitori la fabrica Swarovski Wattens, alpinisti, studenti si mecanici auto!

Min 11:  Steaua are o lovitura de colt: Pacurar trimite peste poarta!

Min 5: Bogdan Stancu scapa singur in careul advers insa este in pozitie de offside!