Gol Kapetanos si Litu, Steaua egala cu liderul Elvetiei: Steaua 2-2 FC Zurich! Comenteaza aici:

Poli Timisoara Steaua Superliga
Data publicarii: Marti 20 Ianuarie 2009, 16:43
Data actualizarii: Miercuri 21 Ianuarie 2009, 10:48
Steaua a terminat la egalitate al doilea amicald e la Oliva Nova. Steaua a marcat prin Litu si Kapetanos impotriva liderului din Elvetiei. Dupa victoria cu Tianjin, Steaua nu mai reuseste un meci asa bun! COMENTEAZA AICI:

MIN90: Steaua termina la egalitate cu elvetienii
MIN85: Elvetienii marcheaza, golul e anulat!
MIN75: Steaua poate da lovitura dupa o centrare a lui Ochirosii
MIN49: GOOOL, Steaua! Kapetanos egaleaza din pasa lui Toja! Grecul a pus latul din fata portii!

Min46: Incepe repriza a doua: Steaua este aproape de egalare dupa un sut putin pe langa a lui Ov Petre!
Lacatus schimba la pauza intreaga formula: Vatca - Golanski, Baciu, Rada, P.Marin - Szekely, Ov.Petre , Toja, Ochirosii - Kapetanos B. Stancu.

Min45: Steaua termina in genunchi prima repriza!
MIN35: Dayro Moreno iroseste o faza superba a Stelei. Dayro prefera un calcai intr-o faza excelenta!
MIN27: Dusan Duric marcheaza dupa ce l-a intors pe Ogararu, Zurich revine in avantaj!
MIN19: GOOL, STEAUA! Steuaa egaleaza prin Alin Litu, care inscrie cu o lovitura ca a lui Lacatus la Sevilla!

MIN16: Elvetienii sunt aproape de 2-0, dar suteaza in plasa laterala a lui Cernea
MIN14: Steaua e condusa dupa golul cu capul reusit de Staler din centrarea lui Okonko! Golul a venit din eroarea centralilor Ghionea si Tudose!
MIN10: Banel si Oagararu reusesc un un-doi incheiat cu o centrare pentru Bicfalvi. Lovitura libera obtinuta de Eric e batuta in forat de Ogararu, fara rezultat!
MIN5: Campionii elvetiei domina startul meciului, dar Steaua raspunde printr-un presing agresiv.
MIN3: Meciul este intrerutp pentru 3 minute dupa o ciocnire intre Ogararu si un elvetian
MIN1: Incepe meciul!

STEAUA:  Cernea - Ogararu, Ghionea, Tudose, Filip - Lovin - Nicolita, Dayro Moreno, Bicfalvi, Semedo - Litu.

Rezerve: Vatca, Golanski, Rada, Szekely, Toja, Baciu, Petre Marin

Joi, de la 17:00, Steaua - Hercules Alicante!

Dupa primul meci din cantonamentul de la Oliva Nova, 3-1 cu Tianjin, Banel si Dayro Moreno au fost cei mai iubiti de catre fani, insa Ovidiu Petre e noul golgeter al Stelei.