STEAUA DEZLANTUITA! GLORIA BISTRITA 1-3 STEAUA!

Data publicarii: Joi 10 Aprilie 2008, 16:18
Data actualizarii: Joi 10 Aprilie 2008, 16:18
GLORIA BISTRITA 1-3 STEAUA

Dica da aripi Stelei dupa o dubla de senzatie care urca echipa lui Lacatus pe primul loc cel putin pana la meciul CFR-ului cu Unirea Urziceni! Desi nu a mai marcat de 4 luni "decarul" Stelei a avut o revenire in forta: a dat doua goluri in 4 minute pe un teren unde Steaua s-a simtit ca acasa. La Reghin pe un stadion arhiplin, Steaua a inscris din nou trei goluri dupa 6 etape si a terminat meciul cu Gloria lui Sabau la fel ca in partida cu CFR din Ghencea scor 3-1. Cu Gloria Bistrita este a 8-a victorie dupa dezastrul din prima etapa a returului cu Poli Iasi iar planul sefului din Ghencea Gigi Becali care anunta victorii pe linie pana la final este in grafic.
Dica a deschis scorul in minutul 20 dupa o faza prelungita de atac a Stelei, Ov Petre centraza in careu, mingea ajunge la Dica care executa o formalitate. Patru minute mai tarziu la o lovitura libera repetata Dica da lovitura cu un gol de senzatie! Pe finalul primei reprize la o gafa a lui Zapata, Toma inscrie cu capul pentru 2-1. In minutul 62 dupa un coner al lui Mendoza, Steaua preseaza prin Goian iar Sead Hatzibulic isi baga mingea in poarta!

Gloria Bistrita: 12. Tatarusanu - 24. D. Matei, 25. D. Toma, 18. Frasinescu, 30. Turcu  29. Negrean, 21. Nalati, 17. Muresan, 16. R. Dobre - 7. Coroian, 9. Tilinca;

Steaua: 1. Zapata - 4. Golanski, 3. D. Goian, 6. S. Ghionea, 18. P. Marin - 8. Ov. Petre, 23. Plesan - 25. Neaga, 10. N. Dica, 29. Andres Mendoza - 22. Jose
Rezerve: 82. Vatca, 17. E. Baciu, 24. Ghionea, 16. Nicolita, 27. Dayro Moreno, 11. Habibou.