Steaua depune CONTESTATIE dupa eliminarea lui Gnohere! OBIECTIV: meciul cu CFR! Anuntul lui Becali

Steaua CFR Cluj harlem gnohere Superliga
Data publicarii: Luni 18 Decembrie 2017, 09:51
Data actualizarii: Luni 18 Decembrie 2017, 09:52

Steaua 2-0 Viitorul / Stelistii au contestat vehement eliminarea lui Gnohere din minutul 44.

Steaua a avut parte de o pierdere grea in partida cu Viitorul, chiar pe golgheterul ei, inainte de pauza, la un duel in tusa cu Tucudean. Arbitrul i-a artat rosu direct lui Gnohere, iar acesta va fi suspendat automat doua etape, ceea ce inseamna ca ar rata partidele cu Gaz Metan si cu CFR, primele oficiale din 2018.

Becali anunta insa ca Steaua va contesta decizia arbitrului, iar suspendarea poate fi redusa la un singur meci, daca cei din Comisie vor ajunge la concluzia ca arbitrul a gresit.

Becali spune ca tusierul este cel care l-a impins pe Tucudean.

"Important e faptul ca am aratat ca suntem echipa mare. Eliminarea n-a fost eliminare, trebuia sa-l elimine pe arbitrul de tusa, ca el l-a impins pe Tucudean. Acum se poate face contestatie si nu-i da nicio suspendare. O tampenie, cum sa-i dai o asemenea eliminare",