Gloria Buzau LIVE Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 26 Octombrie 2008, 18:42
Data actualizarii: Duminica 26 Octombrie 2008, 20:54

Razbunarea lui Bunica! Sau a lui Lacatus. Cu suporterii strigand numele "Fiarei" si cu umbra lui Dinamo peste Ghencea, Steaua nu a putut sa treaca nici de Gloria Buzau.

In asteptarea lui Dorinel, Steaua s-a impidicat de Buzau, ca si inj sezonul trecut. Fanii sunt exasperati, pe Banel il asteapta o noua crzia de forma, dupa penalty-ul ratat, iar  lacrimile Fiarei nu vor sterge prea curand o noua mare dezamagire

Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Petre Marin - Nicoliţă, Lovin, Ionescu, Szekely - Dayro, Semedo

Soc in Ghencea! Nicolita rateaza un penalty in minutul 91!
84'O noua faza periculoasa a Stelei. Kapetanos trimite in transversala din 8 metri, mingea ajunge la Goian, care comite fault in atac
83'Dino Eze executa o lovitura libera din coltul careului mare, trimite cu efect spre poarta, dar balonul se duce peste transversala
82'Atacurile Stelei se opresc undeva la 20 de metri de poarta, "ros-albastrii" nu reusesc sa desfaca lacatul apararii buzoiene
78'Petre Marin centreaza de pe partea stanga pentru Nicolita, dar reluare acestuia cu capul este respinsa
77'Lovin trimite o torpila de la 18 metri, dar Arcaba are o interventie extraordinara si respinge
76'Nicolita executa un corner, mingea ajunge la Goian, care trage in bara, balonul ajunge la Semedo, care reia pe langa
75'Cartonas galben Lovin este si el avertizat pentru stoparea unui contraatac prin fault
73'Cartonas galben Moreira este avertizat cu cartonasul galben pentru trageri de timp
72'Cartonas galben Plesan incaseaza cartonasul galben pentru o intrare dura la Diogo
71'Steaua forteaza, dar defensiva buzoiana este de netrecut, iar elevii Mario Marinica pleaca pe contraatacuri periculoase
68'Centrare in careu, la 8 metri, acolo unde era Semedo, dar acesta reia peste poarta, talonat de un adversar
68'Schimbare Iese Andrei Ionescu, intra Mihaita Plesan
67'Steaua se arunca peste buzoieni, dar apararea Gloriei rezista
65'Toja primeste o centrare de pe partea dreapta, la 6 metri, dar comite fault in atac
64'Un nou corner pentru Steaua. Nicolita trimite la 10 metri, de unde acelasi Ghionea reia cu capul peste poarta
63'Steaua este aproape de a reveni. Ghionea reia cu capul din 8 metri o minge centrata din corner, dar balonul se duce pe langa poarta
62'Schimbare O noua schimbare la Steaua. Toja intra in locul lui Dayro

59'Gol Buzaul produce surpriza. Corner pentru buzoieni, mingea este trimisa in careu, de unde Vlaicu se inalta si reia cu capul din 7 metri, de langa Goian
58'Schimbare Schimbare la Buzau. Intra Vigariu in locul lui Bicfalvi. Tanarul miljlocas imprumutat de la Steaua este aplaudat de fani la parasirea terenului
55'Lovin trage in forta, de la 20 de metri, dar mingea se opreste in defensiva buzoiana
53'Ionescu trage de la 17 metri, insa mingea se opreste in blocajul unui adversar
52'Kapetanos primeste un balon intr-o pozitie buna, in careul buzoienilor, dar se fluiera off-side
48: Goool, Steaua! Banel Nicolita deschide socrul dintr-o centrare a lui Kapetanos
46'Prima schimbare la Steaua. Kapetanos intra in locul lui Szekely
46'Mugurel Draganescu da startul celei de-a doua reprize

45: Finalul primei reprize. Suporterii au strigat numele lui Lacatus, nemultumiti de jocul Stelei
45'Elevii lui Marinescu sunt din ce in ce mai periculosi, lanseaza contraatacuri rapide si periculoase pentru poarta lui Zapata, dar scorul ramane neschimbat
43'Buzoienii sunt aproape sa produca surpirza in Ghencea. Moreira trage de la 15 metri spre poarta lasata libera de Zapata, dar mingea se opreste in Lovin, aflat pe linia portii
41'Golanski centreaza pentru Nicolita, la 6 metri, acesta reia cu capul, dar Arcabo respinge in corner
39'Bicfalvi executa o lovitura libera de la 18 metri, dar mingea se opreste in zidul stelist
38'Un nou contraatac periculos al Buzaului se termina cu un off-side semnalat de tusier. Moreira primise o pasa de la Bicfalvi, jucatorul Buzaului era in pozitie buna, la 16 metri, dar este oprit de fluierul arbitrului
36'Ocazie frumoasa creata de fotbalistii Stelei. Lovin centreaza la 8 metri pentru Dayro, care reia din voleu, insa mingea se duce peste poarta
33'Golanski, urca pe partea dreapta, intoarce un adversar si ajunge la 16 metri, dar sutul acestuia cu picioarul stang se duce pe langa poarta
32'Faza periculoasa pentru Steaua, Semedo intra in careu, paseaza pentru Szekely, aflat la 15 metri, dar sutul celui din urma este dezamagitor
31'Szekely centreaza pentru Nicolita, dar balonul este trimis prea tare si ajunge in bratele lui Arcabo
29'Buzoienii sunt periculosi pe contraatac, Ramos centreaza de pe partea dreapta, iar defensiva Stelei se vede nevoita sa respinga balonul in corner
28'Lovitura de colt pentru Steaua. Mingea este trimisa in careu, pentru Ghionea, dar fundasul comite fault in atac
27'Szekely incearca sa-l surpinda pe Arcaba cu un lob de la 25 de metri, insa portarul buzoineilor retine cu siguranta
26'Golanski centreaza de pe partea dreapta pentru Szekely, aflat la 7 metri de poarta lui Arcaba, dar Diogo este la post si respinge
24'Golanski dribleaza 2 adversari, intra in careu, dar cade in duel cu Dino Eze, insa arbitrul nu acorda nimic
23'Golanski trage de la 20 de metri, insa balonul trece peste transversala
21'Szekely incearca o lansare in adancime pentru Dayro, dar Arcaba iese si retine din fata columbianului
19'Semedo incearca o pasa filtranta pentru Szekely, dar mingea ajunge in bratele lui Arcaba
18'Faza frumoasa creata de Nicolita. Mijlocasul Stelei preia spectaculos in careu si trage la poarta, dar mingea se opreste intr-un adversar
17'Tafer rateaza deschiderea scorului. Atacantul a fost gasit de o pasa a lui Bicfalvi, trimisa pe jos la 6 metri de pe partea dreapta, dar Tafer nu reuseste sa nimeresca poarta
15'Ocazie monumentala ratata de Szekely. Mijlocasul a plecat de la limita off-side-ului, intra in careu, dar trage direct in portar, din 8 metri
15'Szekely suteaza de la 25 de metri, dar mingea se duce pe langa poarta
14'Presiune a Stelei la poarta Buzaului, dar suturile lui Lovin si Dayro Moreno sunt respinse de apararea echipei din Crang
13'O noua actiune de atac a Stelei. Dayro Moreno urca pe partea stanga cu mingea la picior, patrunde in careu, dar nu are cu cine pasa si faza se stinge
12'Golanski centreaza cu efect, de pe partea dreapta, la 6 metri, portarul Gloriei boxeaza din fata lui Semedo
10'O actiune a Stelei ce se anunta periculoasa se incheie cu o pasa in afara terenului a lui Semedo
9'Bicfalvi trage de la 16 metri, lateral dreapta, dupa ce a depasit un adversar, dar mingea este trimisa slab si Zapata retine
7'Szekely centreaza de pe partea dreapta pentru Nicolita, dar acesta se afla in off-side
5'Schimbare Prima schimbare a partidei. Constantin Doicaru nu mai poate continua meciul si este inlocuit cu Moreira
3'Un nou atac al Stelei. Semedo patrunde in careu, paseaza in lateral pentru Nicolita, dar apararea buzoienilor respinge
3'Doicaru este scos pe targa in afara terenului, arbitrul nu acorda nici macar cartonasul galben
2'Doicaru a ramas intins pe gazon, plin de sange, dupa un duel cu Lovin la mijlocul terenului. Mijlocasul Stelei a lovit cu cotul.
1'Prima actiune a Stelei. Nicolita urca pe partea stanga si centreaza in careu pentru Szekely, dar defensiva buzoiana respinge
1'Inceput de jocMugurel Draganescu fluiera startul partidei. Buzaul are lovitura de start, Steaua ataca de la stanga la dreapta