Steaua ataca titlul cu doi atacanti care au inscris impreuna 6 goluri in 23 de meciuri! Vezi cifrele:

Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 31 Ianuarie 2011, 10:21
Data actualizarii: Luni 31 Ianuarie 2011, 10:39

Steaua - Sheriff Tiraspol, AZI, de la ora 17.00 in direct pe Sport.ro, www.sport.ro si M.SPORT.RO!

Steaua si-a vandut in aceasta iarna cel mai valoros atacant: Stancu. Kapetanos, omul cu golul din sezonul trecut a parasit si el echipa. Lacatus are 4 solutii pentru atac, insa niciunul dintre jucatori nu pare sa straluceasca.

Romeo Surdu a jucat in 23 de meciuri (1363 de minute) si a reusit sa inscrie doar 4 goluri.

In Liga I a prins 12 meciuri si a reusit sa marcheze de trei ori: o data in meciul castigat cu 2-1 in fata Craiovei si o dubla in victoria 3-0 cu Vaslui.

Surdu a mai inscris o data in Cupa Romaniei, in meciul castigat cu 1-0 de Steaua in fata Rapidului.

Marius Bilasco a jucat 25 de meciuri in tur, cumuland un total de 1737 de minute. (Au fost adunate si meciurile jucate pentru Unirea Urziceni, atat in Europa, cat si in Liga I).

In Liga I a prins 16 meciuri (11 meciuri pentru Steaua) si a inscris 4 goluri: FC Brasov – Unirea Urziceni 1-1, Steaua Sportul 4-2, FCM Targu Mures – Steaua 0-1, Steaua – U Cluj 3-0;

Bilasco a mai inscris un gol in Unirea – Hajduk Split 1-1.

Bogdan Stancu a jucat 32 de meciuri pentru Steaua si a reusit sa inscrie 16 de goluri. A strans aproape 2700 de minute jucate si este cel mai eficient stelist.

In Europa League a reusit sa inscrie doua goluri impotriva lui Utrecht, in meciul castigat cu 3-1 de Steaua. El a mai inscris golul victorie cu Zurich, in playofful Europa League.

In Liga I a reusit 13 goluri: cate unul cu U Cluj, Vaslui, Craiova, Dinamo si U Cluj in primul meci din retur. A reusit de patru ori dubla, cu Victoria Branesti, Sportul, Pandurii si CFR Cluj.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pantelis Kapetanos a jucat 17 meciuri la Steaua si a reusit sa inscrie numai doua goluri.

In Liga 1 a jucat 12 meciuri si a inscris doar cu Astra Ploiesti, in meciul terminat 1-1.

Grecul a marcat si in Europa League, in dezastrul cu Napoli, cand Steaua a terminat 3-3, dupa ce a condus 3-0.

Steaua il mai are in lot si pe Onofras, care nu a reusit insa sa inscrie niciun gol. Dica a revenit in aceasta iarna si spera sa isi regaseasca forma buna de acum 5 ani.