Steaua a fost DISTRUSA in 4 minute! Reghe tremura inainte de Ajax: a intrat in PANICA dupa dezastrul de pe dreapta! Toate fazele din Steaua 1-2 Celtic

Steaua Celtic Glasgow Steaua - Celtic Superliga
Data publicarii: Marti 15 Ianuarie 2013, 22:27
Data actualizarii: Miercuri 16 Ianuarie 2013, 02:38

Reghecampf l-a folosit pe Prepelita fundas dreapta in prima repriza, apoi l-a incercat si pe Parvulescu in aceeasi pozitie, dar n-a gasit motive prea mari de entuziasm in evolutia niciunuia dintre ei.

Ambele goluri ale lui Celtic au plecat de la centrari din zona fundasului dreapta! Steaua a considerat meciul oficial in prima repriza si i-a fost superioara adversarei de Champions League, insa a obosit dupa reluare. Samaras a inscris imediat cum a intrat, iar Bangura a facut inutil golul lui Nikolic din minutul 13.

LIVE TEXT:

min 84: Samaras suteaza in cross din interiorul careului, lateral stanga, nimeni nu poate devia decisiv.

min 79: Rusescu paraseste si el terenul, intra Rosu.

min 78: Actiune superba a lui Tanase, pasa in adancime pentru Rocha, care nu poate sa ajunga mingea!

min 75: Chiriches iese de la Steaua, intra Doru Bratu.

min 71: Samaras rateaza incredibil din cativa metri, dupa o minge respinsa in fata de Stanca.

min 70: Rusescu ii paseaza superb, pe culoar, lui Rocha, brazilianul scapa singur cu Zaluska, dar nu-l poate bata pe polonez din 6 metri.

min 69: Lansare in adancime a lui Tanase pentru Costea, scapat in duel 1 contra 1 cu un adversar. Atacantul Stelei nu gandeste corect faza si pierde mingea in marginea careului.

min 68: Pintilii ii lasa locul in teren lui Filip.

min 64: Iese Adi Popa de la Steaua, intra Mihai Costea.

min 59: La Steaua au aparut in teren Rocha si Tanase in repriza a doua, Reghecampf il pregateste si pe Parvulescu, care intra in locul lui Prepelita.

min 56: GOL Celtic! Bangoura inscrie cu capul din 8 metri dupa o centrare perfecta de pe partea stanga! Inca o faza la care Steaua a avut probleme mari pe partea dreapta a defensivei!

min 52: GOL Celtic! Samaras inscrie din fata portii! Izaguirre centreaza de pe stanga, McGeouch intoarce pentru Samaras, care face 1-1!

min 48: Sut Rusescu de la 25 de metri, Zalusko plonjeaza, insa mingea trece putin alaturi!

min 45: 1-0 pentru Steaua dupa 45 de minute. Cum vi s-a parut prima repriza?

min 38: Adi Popa trage de la marginea careului, lateral dreapta, mingea loveste bara transversala si iese in aut de poarta! Super sut al lui Popa!

min 32: Sut Chipciu din interiorul careului, dupa un corner de pe partea dreapta, mingea este blocata la 10 metri de catre un fundas de-al lui Celtic. Din nou corner, fara urmari importante.

min 30: Chiriches ia o actiune pe cont propriu, ii paseaza superb lui Chipciu, in stanga, mingea mai departe, pana la Rusescu, deposedat insa la marginea careului.

min 27: Szukala iese cu mingea la picior din propria jumatate, trece de doi adversari si incearca lansarea pentru Nikolic, dar mingea este prea lunga.

min 21: Actiune periculoasa a lui Celtic pe partea stanga, Prepelita este scos din joc, Szukala e si el depasit in apropierea liniei de fund, dar actiunea se incheie doar cu o lovitura de colt!

min 18: Pressingul avansat ii ajuta pe stelisti sa recupereze mingea foarte sus. Contraatacurile liderului din Liga I pune probleme aproape cu fiecare ocazie.

min 13: GOOOL Steaua! Contraatac dinamita al Stelei, Adi Popa ii paseaza superb lui Nikolic, care il bate pe Zaluska de la marginea careului!

min 8: Pasa in adancime a lui Pintilii pentru Nikolic, Zaluska iese, insa este incomodat de un coechipier sa respinga. Nikolic se misca greu si pierde sansa golului.

*** Cateva sute de fani stelisti sunt la meci. Ros-albastrii nu simt distanta fata de Ghencea. :)

min 5: Hooper trage primul sut pe poarta Stelei, mingea e deviata si Stanca retine fara probleme.

min 4: Adi Popa recupereaza superb o minge la mijlocul terenului si e aplaudat de tot stadionul! Un tacking britanic al lui Popa :)

min 2: Rusescu nu poate controla corect la marginea careului si pierde posesia. Prima sansa de gol pentru Steaua dupa un contraatac rapid.

*** Panica la Steaua! Tatarusanu s-a accidentat la incalzire! Stanca ii va lua locul in poarta!

Steaua: Tatarusanu - Prepelita, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Adi Popa, Rusescu, Chipciu - Nikolici