"Hai sa dam mana cu mana" Steaua a facut HORA bucuriei dupa ce a devenit lider! Pandurii 0-1 Steaua dupa un hent in careu al lui Hora in minutul 87

Superliga
Data publicarii: Miercuri 30 Martie 2016, 22:56
Data actualizarii: Miercuri 30 Martie 2016, 23:09

Steaua s-a impus dupa hentul lui Hora din minutul 88, ce a dus la un penalty transformat de Nicusor Stanciu.

Meciul dintre Pandurii si Steaua va fi condus de Marius Avram. Acesta a fost contestat de stelisti inainte de meciul de Cupa Ligii dintre Steaua si Astra, pe motiv ca are legaturi cu Astra, tatal sau lucrand in trecut la gruparea giurgiuveana. Avram a avut insa o evolutie buna, neavand probleme.

Stelistii vin cu un moral bun, dupa doua victorii la rand in campionat, cu Viitorul si Pandurii. Evolutiile stelistilor la nationala au fost apreciate chiar si de adversari, Sumudica declarand ca Popa, Stanciu si Pintilii au facut meciuri foarte bune cu Spania si Lituania.

Iordanescu nu se poate baza pe Nicoara, suspendat dupa ce a fost eliminat in meciul cu Dinamo, iar Reghecampf nu ii poate folosi pe Varela, plecat la echipa nationala, si Cojocaru, cel care a jucat ieri pentru U21.

Echipe probabile

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Vasiljevici, Sapunaru, Acsinte - Mrzjlak, Ropotan - Antal, Nistor, Radut - Hora

Steaua: Nita - Enache, Tamas, Tosca, Momcilovic - Pintilii, Bourceanu - Popa, Stanciu, Hamroun - Chipciu