Sorin Cârțu, ironii acide la adresa lui Dan Șucu: ”Să încerce cu salam, parizerul e mâncarea săracului!”

Sorin Cartu dan sucu Rapid Universitatea Craiova Superliga Sorin Cârțu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 11:22
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 11:22

Rapid a suferit o înfrângere grea în Bănie, în fața Universității Craiova, scor 2-1, în a doua etapă din play-off.

Giuleștenii au deschis scorul prin Bamgboye, dar oltenii au reușit să întoarcă scorul chiar dacă se aflau în inferioritate numerică. Baiaram și Mitriță au fost cei doi marcatori ai echipei antrenate de Ivaylo Petev.

Sorin Cârțu: ”Lui Dan Șucu nu i-a priit parizerul!”

Prezența lui Dan Șucu în galeria lui Rapid nu a fost de bun augur, iar giuleștenii au suferit o înfrângere greu de digerat. Sorin Cârțu, legendă a ”Științei” și apropiat al lui Mihai Rotaru l-a ironizat pe Dan Șucu după meciul din Bănie.

Fostul președinte al Universității Craiova a făcut referire la popasul făcut de giuleșteni în drumul spre Craiova, unde Dan Șucu a fost surprins în timp ce mânca parizer alături de fanii lui Rapid.

Prezenţa lui Şucu a fost de marketing. A vrut el să încurajeze Rapidul, galeria, să îi legitimeze ca importanţă. O treabă frumoasă ce a făcut, ce pot spune, dar se pare că nu i-a priit parizerul, asta e.

Să mai încerce, să fie consecvent, să fie la meciuri acolo sau poate schimbă, încearcă cu salam, că parizerul e mâncarea săracului”, a spus Sorin Cârțu, potrivit orangesport.ro.

Universitatea Craiova - Rapid 2-1

Funsho Bamgboye a deschis scorul în minutul 48, în urma assist-ului provenit de la Jayson Papeau, care a fost însă înlocuit la doar nouă minute după ce a pasat decisiv.

Ștefan Baiaram a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Alexandru Mitriță a înscris golul victoriei în minutul 66, după ce a fructificat elegant o lovitură de la 11 metri.

În urma victoriei, Universitatea Craiova s-a apropiat la patru lungimi de liderul FCSB, care are un meci în minus, în timp ce Rapid a rămas la opt lungimi în spatele roș-albaștrilor.