SONDAJ | L-au gasit pe noul Messi? BIJUTERIA lui Hagi a avut cel mai bun debut la Steaua! Ce echipa va baga Reghe, diseara, cu Poli Timisoara

Superliga
Data publicarii: Sambata 28 Septembrie 2013, 10:50
Data actualizarii: Sambata 28 Septembrie 2013, 21:28

►Pe ei, olteni! Pacos - Pandurii, joi 22:00, IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro!

Cinci jucatori au debutat la Steaua in meciul de joi cu Avantul Barsana, din Cupa Romaniei, castigat cu 4-0 de ros-albastri.

Nita, Varela, Neagu si Mitrita au imbracat pentru prima data tricoul primei echipe a Stelei, cei patru avand evolutii apreciate de fani.

Daca Nita nu a prea avut ce face de-a lungul meciului, maramuresenii neavand vreo ocazie importanta de gol, Mitrita a fost unul dintre cei mai activi jucatori in atac, in prima repriza. Pustiul de 18 ani venit de la Viitorul Constanta a avut cateva incursiuni reusite in atac, demonstrand o tehnica buna in regim de viteza.

Neagu a jucat sigur la mijloc, acolo unde a blocat aproape fiecare atac al Avantului. Fostul jucator al Otelului a avut si o bara in repriza a doua, mingea lovind transversala si ajungand apoi la Kapetanos, care a trimis cu capul in poarta.

La fel ca Nita, Varela s-a plictisit teribil in aparare, avand mai multe incursiuni cu mingea la picior, ajungand la un momentdat pana aproape de careul mic al Avantului. A avut o prestatie sigura insa nici nu a avut adversari de valoare in fata. Un alt plus aparent al lui Varela este la fazele fixe, acesta avand un joc aerian destul de bun.

Ultimul jucator care a debutat la Steaua a fost Gradinaru, care a intrat in locul lui Mitrita in repriza a doua. Acesta a incercat mai multe actiuni personale si executii tehnice insa nu i-au reusit de fiecare data.

Reghe va baga totusi prima echipa in meciul din aceasta seara cu ACS Poli Timisoara, cei patru urmand a lua loc pe banca, cel mai probabil.