SONDAJ | L-au gasit pe noul Messi? BIJUTERIA lui Hagi a avut cel mai bun debut la Steaua! Ce echipa va baga Reghe, diseara, cu Poli Timisoara

Sambata 28 Septembrie 2013, 10:50

►Pe ei, olteni! Pacos - Pandurii, joi 22:00, IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Cinci jucatori au debutat la Steaua in meciul de joi cu Avantul Barsana, din Cupa Romaniei, castigat cu 4-0 de ros-albastri.

Nita, Varela, Neagu si Mitrita au imbracat pentru prima data tricoul primei echipe a Stelei, cei patru avand evolutii apreciate de fani.

Daca Nita nu a prea avut ce face de-a lungul meciului, maramuresenii neavand vreo ocazie importanta de gol, Mitrita a fost unul dintre cei mai activi jucatori in atac, in prima repriza. Pustiul de 18 ani venit de la Viitorul Constanta a avut cateva incursiuni reusite in atac, demonstrand o tehnica buna in regim de viteza.

Neagu a jucat sigur la mijloc, acolo unde a blocat aproape fiecare atac al Avantului. Fostul jucator al Otelului a avut si o bara in repriza a doua, mingea lovind transversala si ajungand apoi la Kapetanos, care a trimis cu capul in poarta.

La fel ca Nita, Varela s-a plictisit teribil in aparare, avand mai multe incursiuni cu mingea la picior, ajungand la un momentdat pana aproape de careul mic al Avantului. A avut o prestatie sigura insa nici nu a avut adversari de valoare in fata. Un alt plus aparent al lui Varela este la fazele fixe, acesta avand un joc aerian destul de bun.

Ultimul jucator care a debutat la Steaua a fost Gradinaru, care a intrat in locul lui Mitrita in repriza a doua. Acesta a incercat mai multe actiuni personale si executii tehnice insa nu i-au reusit de fiecare data.

Reghe va baga totusi prima echipa in meciul din aceasta seara cu ACS Poli Timisoara, cei patru urmand a lua loc pe banca, cel mai probabil.