SECRETUL lui Rusescu in meciul de la Brasov! 'Am vrut sa fac o schimbare, trebuia sa se intample'

FC Brasov Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 16 Mai 2015, 21:16
Data actualizarii: Sambata 16 Mai 2015, 21:21

BRASOV 2-3 STEAUA | Rusescu a marcat primele sale goluri dupa aproape doua luni si a pastrat-o pe Steaua in lupta pentru titlu.

Revenit dupa o noua accidentare, Rusescu n-a fost titular in echipa lui Galca. A intrat in repriza secunda in locul lui Tucudean si a decis partida cu o dubla in minutele 69 si 77.

Rusescu a vrut sa scape de ghinionul care l-a urmarit in acest sezon. A schimbat ghetele! La Brasov, atacantul Stelei a purtat ghetele lui Latovlevici.

"Din pacate, nu a fost un an foarte bun pentru mine. Am simtit nevoia sa fac o schimbare, am luat ghetele de la Latovlevici. Mi-a mers bine, ma bucur ca am putut sa-mi ajut echipa. Am colegi minunati, suntem un grup minunat", a spus Rusescu la Digisport.

Sursa captura: Dolce Sport