FOTO EXCLUSIV Scandal pe teren la CFR Cluj - FCSB! Jucătorii, aproape de bătaie! Colțescu a scos cartonașul roșu

FCSB CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 23:40
Data actualizarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 23:59

FCSB este cu un pas mai aproape de titlu, după ce a învins-o pe CFR Cluj în Gruia cu scorul de 1-0.

Spiritele s-au încins pe final de meci, după un gest făcut de Octavian Popescu.

Conflict la marginea terenului la CFR Cluj - FCSB

Florinel Coman a marcat unicul gol al partidei în minutul 16, iar ardelenii s-au străduit să restabilească egalitatea pe tabelă până la ultimul fluier al partidei. Ardelenii au pus presiune în ultimele minute ale meciului, iar tensiunile s-au acumulat pe arena din Gruia.

Aly Abeid a căutat să ajungă rapid la un balon ieșit în afara terenului, moment în care Octavian Popescu a vrut să oprească mingea în aer. Fotbalistul lui CFR Cluj a fost enervat de gestul jucătorului de la FCSB și l-a lovit ușor, însă Octavian Popescu s-a prăbușit la marginea terenului.

Acela a fost momentul în care la marginea careului s-a pornit o încăierare între cele două tabere, iar totul s-a încheiat după ce Sebastian Colțescu a scos din buzunar cartonașul roșu pe care i l-a arătat lui Aly Abeid. Astfel, fotbalistul celor de la CFR Cluj va rata cel puțin două meciuri, cu Farul și cu Universitatea Craiova.