SARBATOARE in Londra! Fanii lui Arsenal au iesit pe strada dupa victoria din Cupa! Cele mai tari imagini de la petrecere VIDEO

Arsene Wenger Arsenal Superliga
Data publicarii: Duminica 18 Mai 2014, 18:02
Data actualizarii: Duminica 18 Mai 2014, 18:06

Wenger a castigat primul trofeu dupa 9 ani cu Arsenal.

Arsenal a castigat Cupa Angliei dupa un meci dramatic (detalii aici) cu Hull City, 3-2 in prelungiri. Wilshere a adus victoria tunarilor, cu un gol in minutul 109.

Mii de fani au iesit azi pe strazile din Londra pentru a sarbatori primul trofeu dupa o pauza de 9 ani. Jucatorii s-au plimbat prin oras pe un autocar, tipic londonez.

Sanogo, Mertesacker si Giroud au strigat in portavoce mesaje de multumire fanilor care i-au sustinut in timpul sezonului.

"Jucatorii nostrii sunt foarte buni, dar fanii nostri sunt si mai buni. Va urez o vara frumoasa si va asteptam din toamna sa ne sustineti din nou", le-a transmis Arsene Wenger.